DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Problemy finansowe firmy NextBike Polska. Co z rowerami miejskimi?

Rower Miejski funkcjonuje w Ostrowie Wielkopolskim od listopada 2017 roku. Od samego początku jednośladami zajmowała się firma NextBike Polska. Z powodu epidemii firma zanotowała bardzo duży spadek finansowy i zaczęły się problemy. Zarząd spółki zdecydował o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Oznacza to, że jest zagrożona niewypłacalnością. Firma zapewnia jednak, że będzie działać i nic się nie zmieni. – Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki. Nextbike Polska S.A., podobnie jak wiele innych firm z branży transportowej, boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich. Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

CZYTAJ TEŻ: Burzliwa dyskusja nad nadaniem imienia sali sesyjnej. “Wyobrażam to sobie inaczej”

Uspokaja także Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, który zajmuje się jednośladami z ramienia miasta Ostrowa. – Dla użytkowników systemu Ostrowski Rower Miejski  nic się nie zmienia. System publicznego roweru miejskiego będzie funkcjonowały normalnie. Mieszkańcy miasta dalej będą mogli korzystać z rowerów na takich samych zasadach jak do tej pory – informuje prezes.

Rower Miejski już od samego początku cieszył się w Ostrowie Wielkopolskim ogromną popularnością. Do dyspozycji jest teraz 121 jednośladów na 13 stacjach w mieście. Wszystkie są na bieżąco dezynfekowane z uwagi na panujący wciąż stan epidemii w kraju.

Napisz do autora

Komentarze (3)
  • A
    Adam

    piątek, 29 maja, 2020

    Nareszcie! Firma upadnie, rowery znikną, ludzie odpoczną, bezpieczeństwo się poprawi. Co daj Boże amen.

    Odpowiedz
  • ....

    sobota, 30 maja, 2020

    Może dla ciebie…. . Jak tobie się to nie podoba że w Ostrowie są rowery miejskie to nie korzystaj, nie musisz nawet na nie patrzeć . Inni chętnie skorzystają !!.

    Odpowiedz
  • R
    Rowerzysta

    sobota, 30 maja, 2020

    Rowery to był świetny pomysł-tylko w Ostrowie powinno się zadbać o przemyślane bezpieczne ścieżki rowerowe- nie kończące sięnp. nagle .Zamiast wydawać publiczne pieniądze np. na rewitalizacje (bez sensu) deptaku, czy inne bzdurne inwestycje lepiej wybudowac porządne ścieżki i zintegrowaną sygnalizację dla rowerzystów np. przy skrzyżowaniach itp.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz