Prezydent Ostrowa uspokaja: „Egzaminy gimnazjalne się odbędą”

18
Fot. fanpage Beaty Klimek
"Możemy już z całą pewnością powiedzieć, że zespoły nadzorujące egzamin są skompletowane i w Ostrowie Wielkopolskim egzaminy gimnazjalne się odbędą" - napisała na fanpage'u prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. To oznacza, że strajk nauczycieli nie przeszkodzi w ich organizacji.

Składy komisji egzaminacyjnych w ostrowskich szkołach są skompletowane, a to oznacza, że w placówkach na terenie tego miasta egzaminy gimnazjalne się odbędą. W Szkole Podstawowej nr 1 przystąpi do niego 101 uczniów, w Szkole Podstawowej nr 2 – 115, a w Szkole Podstawowej nr 14 – 160.

Warto pamiętać, że w szkołach, w których jest inny organ prowadzący niż miasto, sytuacja może wyglądać inaczej. Jednak z informacji, które do nas docierają wynika, że nauczyciele wszystkich placówek czynią starania, aby egzaminy mogły się odbyć zgodnie z planem.

Na środę zaplanowano część humanistyczną egzaminu. O godz. 9.00 uczniowie zmierzą się z historią i WOS-em, a o 11.00 z językiem polskim. W czwartek gimnazjaliści podejdą do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek napiszą egzamin z języka obcego. „Już od 5.00 rano na posterunkach będą dyrektorzy szkół, którzy będą czekać na dostarczenie arkuszy egzaminacyjnych” – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak sytuacja wygląda w regionie? Wkrótce poinformujemy w tym miejscu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • Jeżeli Becia podwyższyła ceny za wywóz śmieci o 63%, to nic dziwnego, że woźny, sprzątaczka, sekretarka i nauczyciel chcą podwyżki o 1000 zł.

 1. Brawo Pani Prezydent.
  Rodzice nie płacić za korepetycje bez wydruku z kasy fiskalnej.
  Służby skarbowe – do roboty – czyli kontrolować szarą strefę przyjmowania przychodów przez nauczycieli udzielających korepetycji bez płacenie podatków.
  W głowach się nauczycielom poprzewracało. Mają gdzieś uczniów ! Ciągle mało. Za 18 godzin pracy – kasują ponad 5000 zł brutto. Gdzie tu sprawiedliwość ?

  • Muszę wrócić do kilku lekarzy, radców prawnych, mechaników, sprzedawców na targu i księży po rachunki z kasy. I nie tylko do nich…

  • Jestem za, żadnych korepetycji. Za moich czasów szkolnych zjawisko było marginalne. Niech się dzieciarnia uczy w szkole, a nie po korkach lata. Rodzice niech ograniczą dzieciom dostęp do gier, do smartfonów i uzależnią dostęp do nich od wyników w nauce. Zobaczycie jak się wezmą do pracy.

  • Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Ogromna większość nauczycieli ma zgłoszoną działalność i grzecznie płaci podatek od korepetycji. Pewnie dlatego, ze po pierwsze są uczciwsi niż PRAWDZIWA szara strefa, a po drugie wiedzą, jak szybko „życzliwe” nauczycielom społeczeństwo poleciałoby z donosikiem. A wiesz kto naprawdę kombinuje jak oszukać skarbowke? Tacy jak ty – zarzucający innym to, co samo knują. Jeszcze nigdy nie dostałam faktury/paragonu od malarza, hydraulika, stolarza, glazurnika itp. Prędzej od lekarza dostanę. Dziwne, co?

  • Skąd ma Pani takie informacje, że nauczyciel zarabia PONAD 5000 zł? Nauczyciel stażysta zarabia 1800 zł. Informacje, które podawane są w mediach są nie prawdziwe. Również to nie jest 18 godzin pracy, tylko PONAD 40…Skoro Pani nie pracuje w szkole, i nie wie, jak ten system działa, proszę nie udzielać nieprawdziwych informacji. Pozdrawiam.

  • To w czym problem aby to 40 godzin formalnie unormować i aby ta „ciężka harówka” została wykonana w budynku szkoły podczas 8 godzinnej pracy? Dlaczego tak bronicie tego 18 godzinnego pensum?

  • Kiedyś to nauczyciel miał ciężko sam wszystko robił własnoręcznie literki wycinał oraz gazetki a nie z internetu ,wszystko przepisywał lub przerysowywał przez kalkę a nie kserował sprawdziany sam wymyślał a nie ściągał z internetu a wypłaty miał marne ale oni potrafili nauczyć i zasłużyć sobie na szacunek nie to co teraz

  • Jeśli piszecie ludzie o kwotach, to proszę piszcie brutto czy netto ! !
   Pod warunkiem ż wiecie o czym mówicie ! !

 2. U nas się odbędą a Warszawa, Wrocław??
  To jest egzamin ogólnopolski. Dla nich będzie inny termin?? Oni nie będą pisać??

 3. Chamstwo które tu pisze na temat nauczycieli widocznie rzucało na szkolę kamieniami i ma kompleksy braku wykształcenia. 80 procent rodziców popiera strajk nauczycieli. Każdy wie, że dobry pracownik to dobrze opłacany pracownik. Dotyczy to wszystkich branży, nauczycieli tez.

 4. Skąd ma Pani takie informacje, że nauczyciel zarabia PONAD 5000 zł? Nauczyciel stażysta zarabia 1800 zł. Informacje, które podawane są w mediach są nie prawdziwe. Również to nie jest 18 godzin pracy, tylko PONAD 40…Skoro Pani nie pracuje w szkole, i nie wie, jak ten system działa, proszę nie udzielać nieprawdziwych informacji. Pozdrawiam.

 5. Nikt nie kwestionuje tego że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Ale ludzie, 1000zl do podstawy to wyjdzie 1600 na rękę więcej co miesiąc. Trzeba znać umiar a nie klapki na oczach i w ogień za broniarzem kodziarzem. Twierdzicie że rodzice nie poradzą sobie bez nauczycieli, zobaczymy czy nauczyciele poradzą sobie bez dzieci. Zobaczymy jak trzeba będzie przepracować 40h tygodniowo z tym że nie 22h w domu w fotelu przy kawie sprawdzając klasówki tylko 40h w zakładzie pracy. Zobaczymy jak pracuje się w nocy, niedzielę i święta. Nie jesteście uprzywilejowani. Wszyscy chcą więcej zarabiać

  • Naprawdę WSZYSCY pracują w nocy, w niedziele i święta, tylko nie nauczyciele? Toż to szok. Szkoda, że nikt nie widzi, jak nauczyciel siedzi w niedzielę nad stosem testów albo rozprawek, bo tego jest tyle, że w tygodniu nie zdąży sprawdzić wszystkiego. Szkoda, że nikt nie widzi, jak nauczyciel o 2 w nocy ma dyżur na korytarzu pensjonatu i tak przez 3 kolejne noce tzw. zielonej szkoły, na której oczywiście jest za darmo z czystej przyjemności (a w domu zostały małe dzieci bez mamy). Jak fajnie rzucać stereotypami albo tym, co „mi się wydaje” nie mając pojęcia o PRAWDZIWEJ pracy nauczyciela. To tak, jakby powiedzieć, że sprzedawca posiedzi sobie 8 godzin za ladą i idzie do domu. Jak wam się podoba takie podsumowanie?

 6. Kiedyś to nauczyciel miał ciężko sam wszystko robił własnoręcznie literki wycinał oraz gazetki a nie z internetu ,wszystko przepisywał lub przerysowywał przez kalkę a nie kserował sprawdziany sam wymyślał a nie ściągał z internetu a wypłaty miał marne ale oni potrafili nauczyć i zasłużyć sobie na szacunek nie to co teraz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick