Prestiżowa nagroda za modernizację. SUW ma służyć kolejne 30 lat

1
Trwała ponad dwa lata i pochłonęła 15 i pół miliona złotych. Modernizacja stacji uzdatniania wody w Ostrowie Wielkopolskim doceniona została prestiżową nagrodą w ogólnopolskim konkursie na Modernizację Roku i Budowę XXI wieku w kategorii: ochrona środowiska. Prezes spółki WODKAN S.A. i prezydent Ostrowa Wielkopolskiego odebrali statuetkę na uroczystej gali w Warszawie.

To naprawdę była znacząca inwestycja. Stacja Uzdatniania Wody na ostrowskiej Krępie tak naprawdę nie była modernizowana od 25 lat. Zaledwie drobne prace techniczne wykonywano na obiekcie przez ten czas, a wiadome było, że aby sprawnie działała przez kolejne co najmniej 30 lat, musi zostać przebudowana praktycznie od zera.

Ponad dwuletni remont był ogromnym kontraktem dla poznańskiej firmy koordynującej całą inwestycję. Trzeba było zaprojektować oraz zmodernizować instalację napowietrzania wody, instalację filtrów otwartych, wykonać prace budowlane na filtrach, zbiorniku pod filtrowym oraz w olbrzymiej hali filtrów. A do tego tak, by stacja cały czas działała i zapewniała ostrowianom dostęp do uzdatnionej wody.

Największa w historii WODKAN-u modernizacja stacji pochłonęła nieco ponad 15,5 miliona, zespół pracowników wystarał się jednak o niemałe dofinansowanie. Środki unijne pokryły prawie 8 milionów kosztów.

Konkurs, w którym wystartowała spółka odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury i w tegorocznej edycji rywalizowało w nim zgłoszonych 470 projektów. Najpierw głos mieli zwykli obywatele, bo na wybrany projekt najlepiej wykonanej modernizacji istniejących obiektów można było głosować on-line. Ostateczny werdykt zapadł w gronie jurorów.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czy modernizacja wpłynęła w jakikolwiek sposób na poprawę TWARDOŚCI wody ? Nie ? Jeśli nie, to dziękuję bardzo za taką modernizację… mamy w Ostrowie najszlachetniejszą wodę – twardą prawie jak diament ;), która całkiem skutecznie niszczy zawory i cały sprzęt AGD (ale grunt, że mieści się w normie).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick