Premier rozważa przywrócenie kwarantanny? W Polsce padł rekord zakażeń

12
Fot. Pixabay
Tak wysokiej liczby zakażonych nie było od początku epidemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 645 nowych zakażeniach na terenie kraju. Zmarło kolejnych 15 osób. Największe ognisko koronawirusa jest w województwie śląskim. W związku z obecną sytuacją resort zdrowia zwołał sztab kryzysowy. Premier Morawiecki w rozmowie z Onetem nie wykluczył, że zostanie wprowadzona kwarantanna dla osób powracających z zagranicy.

Czwartkowe dane z Ministerstwa Zdrowia okazały się najgorsze od początku epidemii w Polsce. W ciągu doby odnotowano 615 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Najwięcej, bo aż 160 stwierdzono w województwie śląskim. Wielkopolska została wymieniona, jako szóste województwo. Tu stwierdzono 27 nowych zachorowań.

W rozmowie z ogólnopolskimi mediami Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu poinformował, że rozważane jest przywrócenie kwarantanny dla Polaków wracających z regionów świata, gdzie liczba zachorowań jest wysoka.

CZYTAJ: Policja i sanepid na weselach. Czy kontrole zdadzą egzamin?

Jak podaje Polsat News, w związku z rekordową liczbą nowych zakażeń, minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał urlop i polecił sporządzenie szczegółowego raportu na temat nowych przypadków. O godzinie 15.00 w Ministerstwie Zdrowia zebrał się sztab kryzysowy. Decyzje mają zapaść na przełomie dwóch, trzech tygodni. Jeśli jednak sytuacja będzie się pogarszać, nie wyklucza się szybszego wprowadzenia obostrzeń.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 30
  27

  I bardzo dobrze. Podróżują po całym świecie to jak najbardziej kwarantanna. Niech maseczki wrócą obowiązkowo na ulice też.

  • 14
   2

   Maseczki zgoda, jednak wirus nie jest już od dawna przywożony z zagranicy, a przynajmniej nie tylko. Zamknięcie granic nic już praktycznie nie da.
   Przy okazji pozdrawiam wszystkich kmiotów, którzy na zwrócenie uwagi w sklepach w związku z brakiem maski reagują agresywnie. Trzymajcie się zdrowo.

  • 2
   1

   Idź podróżować dalej po odbytych rządzących skoro na więcej Cię nie stać 🙂

  • 6
   1

   Co za różnica gdzie podróżują czy za granicą czy też może w kraju , jeżeli niema ograniczeń w kościołach ,150 osób na przyjęciach weselnych ,połowa miejsc na stadionach do dyspozycji kibiców a do tego niefrasobliwość dużej części społeczeństwa czyli wirus może pączkować bez umiaru ,pytam więc czy kwarantanna w tej sytuacji pomóc wiele może .

 2. 7
  5

  A najbardziej wkurzające jest to, że ludziom się nie przemówi do rozsądku. Bo ważniejsze są wesela, imprezy, osiemnastki itd. Ludzie nie rozumieją, że na takim weselu 1 osoba może zarazić kolejne 50osób i nawet więcej. No, ale co każdy jest mądrzejszy i efekty są: rekord zakażeń. Do tego wszędzie na wakacjach ścisk jak się patrzy na zdjęciach, a o przestrzeganiu to już zapomnijmy bo nikt nie pamięta.
  Według mnie to powinno być tak: Wesela, imprezy itp. chcesz robić to proszę bardzo, ale pod warunkiem kwarantanna 2 tygodnie po weselu. Bo inaczej się nie da bo przed nieodpowiedzialność pary młodej są zakażane niewinne osoby.

 3. 7
  4

  22 czerwca Pani Prezydent Beata Klimek na moje spostrzeżenia o częstym niestosowaniu się klientów ostrowskich sklepów do wymogu noszenia maseczek odpowiedziała że odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa w pierwszej kolejności na właścicielach obiektów oraz policji, natomiast Pan aspirant Sławomir Maciejewski z Komendy Policji w Ostrowie odpowiedział na moje oficjalne doniesienie w sprawie częstego niestosowania się do obowiązku zakrywania twarzy przez klientów ostrowskich placówek handlowych że z powodu braku dostatecznie uzasadnionych danych nie stwierdzono podstaw do skierowanie wniosku o ukaranie winnych…

 4. 6
  3

  Decyzja ma zapaść na przełomie dwóch, trzech tygodni? Czy ja dobrze rozumiem, śmiech… Już wprowadzić wszelkie obostrzenia z maskami włącznie, żadnych wesel i imprez, pozamykać wszystko już, a nie czekać dwa, trzy tygodnie, za czym aż będzie jeszcze więcej chorych?

 5. 4
  3

  Tak bardzo dobry pomysł. Jesteśmy tak nieodpowiedzialni , beztroscy , bez szacunku wobec drugiego człowieka. Winy zrzucamy na innych tylko nie na siebie .

 6. 4
  2

  ludzie nie przestrzegają podstawowych zasad ,noszenie maseczek jest im obce , bawią się jak by ich życie nigdy nie miało się skończyć .

 7. 4
  5

  Kwarantanne niech thebill zrobi w Polsce dla górników i innych obozów pracy.
  Teraz to strach poruszać się po kraju. Za granicą bezpieczniej jest i tyle w temacie.

 8. 4
  4

  Wirusolog prof. Flisiak napisał że mamy więcej zakażeń bo robione jest więcej testów, głównie na Śląsku. Gdyby u nas robiono więcej testów też więcej by wykazało, po prostu dużo osób ma przeciwciała i wtedy też wykazuje test dodatni. To jest opinia wirusologa, tak że nie ma powodów do paniki. A jesienią zachorowania były zawsze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick