DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Premier rozważa przywrócenie kwarantanny? W Polsce padł rekord zakażeń

Czwartkowe dane z Ministerstwa Zdrowia okazały się najgorsze od początku epidemii w Polsce. W ciągu doby odnotowano 615 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Najwięcej, bo aż 160 stwierdzono w województwie śląskim. Wielkopolska została wymieniona, jako szóste województwo. Tu stwierdzono 27 nowych zachorowań.

W rozmowie z ogólnopolskimi mediami Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu poinformował, że rozważane jest przywrócenie kwarantanny dla Polaków wracających z regionów świata, gdzie liczba zachorowań jest wysoka.

CZYTAJ: Policja i sanepid na weselach. Czy kontrole zdadzą egzamin?

Jak podaje Polsat News, w związku z rekordową liczbą nowych zakażeń, minister zdrowia Łukasz Szumowski przerwał urlop i polecił sporządzenie szczegółowego raportu na temat nowych przypadków. O godzinie 15.00 w Ministerstwie Zdrowia zebrał się sztab kryzysowy. Decyzje mają zapaść na przełomie dwóch, trzech tygodni. Jeśli jednak sytuacja będzie się pogarszać, nie wyklucza się szybszego wprowadzenia obostrzeń.

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • O
  Os

  czwartek, 30 lipca, 2020

  I bardzo dobrze. Podróżują po całym świecie to jak najbardziej kwarantanna. Niech maseczki wrócą obowiązkowo na ulice też.

  Odpowiedz
 • W
  we

  czwartek, 30 lipca, 2020

  A najbardziej wkurzające jest to, że ludziom się nie przemówi do rozsądku. Bo ważniejsze są wesela, imprezy, osiemnastki itd. Ludzie nie rozumieją, że na takim weselu 1 osoba może zarazić kolejne 50osób i nawet więcej. No, ale co każdy jest mądrzejszy i efekty są: rekord zakażeń. Do tego wszędzie na wakacjach ścisk jak się patrzy na zdjęciach, a o przestrzeganiu to już zapomnijmy bo nikt nie pamięta.
  Według mnie to powinno być tak: Wesela, imprezy itp. chcesz robić to proszę bardzo, ale pod warunkiem kwarantanna 2 tygodnie po weselu. Bo inaczej się nie da bo przed nieodpowiedzialność pary młodej są zakażane niewinne osoby.

  Odpowiedz
 • KG
  końska głowa

  czwartek, 30 lipca, 2020

  22 czerwca Pani Prezydent Beata Klimek na moje spostrzeżenia o częstym niestosowaniu się klientów ostrowskich sklepów do wymogu noszenia maseczek odpowiedziała że odpowiedzialność w tym zakresie spoczywa w pierwszej kolejności na właścicielach obiektów oraz policji, natomiast Pan aspirant Sławomir Maciejewski z Komendy Policji w Ostrowie odpowiedział na moje oficjalne doniesienie w sprawie częstego niestosowania się do obowiązku zakrywania twarzy przez klientów ostrowskich placówek handlowych że z powodu braku dostatecznie uzasadnionych danych nie stwierdzono podstaw do skierowanie wniosku o ukaranie winnych…

  Odpowiedz
 • KZ
  Ktoś zmartwiony

  czwartek, 30 lipca, 2020

  Decyzja ma zapaść na przełomie dwóch, trzech tygodni? Czy ja dobrze rozumiem, śmiech… Już wprowadzić wszelkie obostrzenia z maskami włącznie, żadnych wesel i imprez, pozamykać wszystko już, a nie czekać dwa, trzy tygodnie, za czym aż będzie jeszcze więcej chorych?

  Odpowiedz
 • A
  aAnia

  czwartek, 30 lipca, 2020

  Tak bardzo dobry pomysł. Jesteśmy tak nieodpowiedzialni , beztroscy , bez szacunku wobec drugiego człowieka. Winy zrzucamy na innych tylko nie na siebie .

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 30 lipca, 2020

  ludzie nie przestrzegają podstawowych zasad ,noszenie maseczek jest im obce , bawią się jak by ich życie nigdy nie miało się skończyć .

  Odpowiedz
 • JZB
  Junek z Buku

  czwartek, 30 lipca, 2020

  Kwarantanne niech thebill zrobi w Polsce dla górników i innych obozów pracy.
  Teraz to strach poruszać się po kraju. Za granicą bezpieczniej jest i tyle w temacie.

  Odpowiedz
 • F
  Feniks

  czwartek, 30 lipca, 2020

  W końcu już po wyborach, czas na bicie rekordów …

  Odpowiedz
 • J
  JA

  piątek, 31 lipca, 2020

  Wirusolog prof. Flisiak napisał że mamy więcej zakażeń bo robione jest więcej testów, głównie na Śląsku. Gdyby u nas robiono więcej testów też więcej by wykazało, po prostu dużo osób ma przeciwciała i wtedy też wykazuje test dodatni. To jest opinia wirusologa, tak że nie ma powodów do paniki. A jesienią zachorowania były zawsze.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz