Pracownicy urzędu miejskiego z prokuratorskimi zarzutami

0
Sześciu pracowników Urzędu Miejskiego w Jarocinie usłyszało prokuratorskie zarzuty. Sprawa dotyczy jednego z przetargów związanych z gruntami. Zarzuty dotyczą przedstawienia dokumentu poświadczającego nieprawdę. Osoby zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych i nie przyznały się do zarzucanych czynów. Postępowanie trwa.

Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w maju 2019 roku, a dokładnie przetargu związanego ze sprzedażą jednej z gminnych nieruchomości rolnych. Kwestię przetargu badało już Centralne Biuro Antykorupcyjne, którego funkcjonariusze przyjechali do Jarocina. Zabezpieczono dokumentację do dalszych działań służb, a kolejnym krokiem było postawienie zarzutów.

CZYTAJ: Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Nie żyje kierowca. Krajówka zablokowana

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim. Czyn, który przedstawiono urzędnikom podlega karze pozbawienia wolności do pięciu lat. – Należy podkreślić, że postępowanie pozostaje w toku i jego finalna karno-prawna ocena będzie możliwa po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych przez prokuratora czynności – podkreśla Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick