Pracowity dzień w WZPN-ie. Wiemy, co dalej z czwartą ligą. Znamy też pary 1/4 WPP

0
screen z nagrania losowania par 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski
Rozgrywki IV ligi jednak nie zostaną wstrzymane. Wielkopolskie zespoły przystąpią do rywalizacji w najbliższą sobotę, choć po ogłoszeniu kolejnych obostrzeń przez rząd, do ostatniej chwili stało to pod znakiem zapytania. WZPN ogłosił w piątek także pary 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Pod dużym znakiem zapytania stała kontynuacja rozgrywek IV ligi. To pokłosie wprowadzenia kolejnych obostrzeń związanych z walką z pandemią koronawirusa. Tydzień temu wstrzymano rozgrywki od V ligi w dół. Drużyny występujące w III lidze oraz w wyższych wiedziały, że będą mogły kontynuować rywalizację. Niewiadomą pozostawała IV liga.

W czwartek Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że IV-ligowe rozgrywki stoją pod znakiem zapytania, a odpowiedź, co z nimi dalej, miała się znaleźć w rozporządzeniu, na publikację którego czekały władze WZPN-u. Kolejny komunikat pojawił się przed 22.00 na fanpage’u związku: “Wykluczono uczestnictwo w wydarzeniach sportowych dzieci i młodzieży biorącej udział w rozgrywkach związkowych, a zatem wszystkie zaplanowane na weekend mecze w kat. młodzieżowych zostają odwołane. Decyzja co do rozgrywek PROEKO IV ligi zostanie przedstawiona po niezbędnych ustaleniach z klubami”.

Minęły kolejne godziny i wielkopolska centrala poinformowała, że mecze na tym szczeblu rozgrywek będą mogły się odbyć zgodnie z planem.

Niedługo po ogłoszeniu tego komunikatu odbyło się losowanie par 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W minioną środę odbyły się mecze w ramach 1/8 finału i na tym etapie kilka klubów z naszego regionu pożegnało się z rozgrywkami. Kolejne pozostały w grze i właśnie poznały rywali w najbliższej rundzie.

Pary 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

GKS Rychtal – Centra Ostrów Wielkopolski
LKS Gołuchów/Warta II Poznań – Unia Swarzędz
Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Nielba Wągrowiec

Mecz 1/8 finału pomiędzy LKS-em Gołuchów a Wartą II Poznań zostanie rozegrany w najbliższą środę 1 kwietnia. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w kolejnej fazie z III-ligową Unią Swarzędz.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na środę 21 kwietnia.

Losowanie par 1/4 finału wojewódzkiego etapu Fortuna Puchar Polski

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick