Praca w Koninie i okolicach. Gdzie szukać pracy?

4
Business woman with her staff, people group in background at modern bright office indoors
Jeśli szukasz miejsca stosunkowo zielonego, a jednocześnie dobrze rozwijającego się pod względem zatrudnienia, to Konin może stać się dla Ciebie bardzo okazyjną lokalizacją. To jedno z największych miast wschodniej części województwa wielkopolskiego, położonego nad rzeką Wartą i liczące około 70 tys. mieszkańców, a co ważne dążące do tego, by stać się liderem rynku energetyki odnawialnej i technologii niskoemisyjnych. Zastanawiasz się, czy ta atrakcyjna lokalizacja sprawdzi się w Twoim przypadku? Dowiedz się więcej o rynku pracy w Koninie!

Konin choć jest jedną z atrakcyjniejszych lokalizacji województwa wielkopolskiego, to wciąż nie jest odpowiednio popularnym miastem do zamieszkania. A szkoda, bo wszystkie fakty dotyczące rozwoju i inwestycji są poświadczeniem tego, że to właśnie w Koninie warto intensywnie pomyśleć o zatrudnieniu, a pensja będzie na atrakcyjnym poziomie.

Poświadczeniem tej teorii są nie tylko liczne plany inwestycyjne regionu, ale i aktualne miejsca pracy. Tych nie brakuje w przemyśle energetycznym, czy przemysłowym, a kolejne lata mają być podyktowane jeszcze większym rozwojem.

Gdzie możemy szukać pracy w Koninie i co ze stopą bezrobocia tego regionu?

Konin, a stopa bezrobocia, czy pojawiły się jakieś zmiany po COVID oraz będące wynikiem innych przesłanek?

Pandemia spowodowała wiele światowych zmian, wśród nich jedną z ważniejszych było przebranżowienie oraz liczne zmiany na rynku pracy. Nie zmienia to faktu, że liczni pracodawcy bardzo dobrze poradzili sobie z nową rzeczywistością, a zamykane miejsca pracy zastąpili innymi przedsiębiorstwami o odrębnej specyfikacji. Dla Konina i okolic, zmiany po COVIDOWE oznaczają niestety zwiększenie stopy bezrobocia, ale w praktyce wciąż można tu znaleźć wiele bardzo dobrze prosperujących miejsc pracy.

Stopa bezrobocia rejestrowanego (wg danych GUS na koniec lipca każdego roku) wynosi:

2019:

– w Polsce – 5,2%,

– w województwie wielkopolskim – 2,8%,

– w Koninie – 5,4%,

– w powiecie konińskim – 7,9%.

2021:

– w Polsce – 5,8%,

– w województwie wielkopolskim – 3,5%,

– w Koninie – 6,8%,

– w powiecie konińskim – 9,0%.

I choć stopa bezrobocia, jak widać ze samych wskaźników, ma tutaj wyższą wartość niż w innych lokalizacjach to Konin aktywnie dba o to, by stworzyć świetne warunki do rozwoju różnorodnych biznesów.

Wszystko za sprawą tego, że Konin ma wyjątkowo długie tradycje przemysłowe, a rozwija się, jako główny ośrodek Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego (Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A., Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin”). Jest też i co szczególnie warto podkreślić, jednym z największych ośrodków paliwowo-energetycznych w Polsce.

W samym Koninie działają też liczne przedsiębiorstwa produkcyjne, czy to z branży metalowej, czy tworzyw sztucznych, bądź chemii, czy materiałów budowlanych. Dobre położenie komunikacyjne sprzyja takiemu rozwojowi i nakręca siłę kolejnych przedsięwzięć. Jak można zatem podsumować ten akapit? Pracy w Koninie na pewno nie brakuje.

Jak skutecznie znaleźć pracę w Koninie?

Mnóstwo ofert pracy to zasługa wciąż bardzo prężnie działających przedsiębiorstw. Pracę znajdziemy tu zarówno podczas wizyty w UP, jak i w internecie.

Zatrudnienie znajdziemy w wielu branżach, a szczególnie intensywnie poszukuje się pracowników budowlanych, cieśli, stolarzy, monterów instalacji budowlanych, inspektorów nadzoru budowlanego, wszelkiego rodzaju specjalistów IT, pracowników usług medycznych, ale także krawców, magazynierów, osób zatrudnionych w handlu.

Jeśli jesteś potencjalnym kandydatem do zajęcia stanowiska w którejkolwiek z tych branż to na pewno znajdziesz pracę, która Cię zainteresuje.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

4 KOMENTARZE

  1. W Ostrowie żadnego dużego nowego zakładu nie ma a to wina byłych prezydentów miasta Świątka Torzyńskiego , Urbaniaka z nikim nawet nie rozmawiali ,żadnej poważnej firmy nie przyciągnęli do miasta inne miasta potrafią a Ostrów nigdy nie zostali sami prywaciarze kombinatorzy …. Miasto emerytów i rencistów

  2. Zawsze można podjechać do Warszawy. Żona tak zrobiła. Znalazła pracę przez Nursecare w Niemczech. Aktualnie wyjechała już trzeci raz na zlecenie jako opiekunka do osób starszych. Praca jej odpowiada zarówno finansowo jak i pod kątem innych warunków zatrudnienia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick