Pożyczki dla organizacji pozarządowych

0
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przypomina, że statutowe organizacje pozarządowe od 26. czerwca mogą wnioskować o umarzalną pożyczkę w ramach tarczy antykryzysowej. Kwota wnioskowanej pożyczki może wynieść 10% przychodu osiągniętego w 2019 roku, nie więcej jednak niż 5 tysięcy złotych.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przypomina, że statutowe organizacje pozarządowe, a więc wszelkie stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, koła myśliwskie, łowieckie czy parafie, które prowadziły działalność przed 1. kwietnia 2020 roku, a ich przychód w poprzednim roku bilansowym nie przekroczył 100 000 złotych, mogą wnioskować o umarzalną pożyczkę w ramach tarczy antykryzysowej. “Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia będzie prowadził działalność gospodarczą lub statutową. Kwota wnioskowanej pożyczki może wynieść 10% przychodu osiągniętego w 2019r., nie więcej jednak niż 5000 złotych.” – czytamy w komunikacie Powiatowego Urzędu Pracy.

CZYTAJ TEŻ: Wypożyczyłeś książkę i nie oddałeś? Teraz nie zapłacisz kary. Letnia amnestia w ostrzeszowskiej bibliotece

Po szczegóły odsyłamy do powiatowych urzedów pracy oraz na stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące przyznawania Tarczy Antykryzysowej.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick