DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pozycjonowanie lokalne – od czego zależy cennik?

Pozycjonowanie lokalne – na czym polega?

Ujmując w dużym uproszczeniu, są to wszelkie procesy, jakie doprowadzają do tego, że strona staje się widoczna dla internautów, którzy poszukują konkretnych usług na określonym obszarze. Tym samym pozycjonowanie firmy lokalnej sprawia, że jej witryna jest plasowana wyżej w wynikach wyszukiwania. W takim przypadku serwisy pozycjonuje się na bardziej precyzyjne określenia – co najmniej 3.

Co więcej, Local SEO skupia się na zastosowaniu nazw regionalnych (np. miast) jako fraz. Pozwala to ograniczyć konkurencję między przedsiębiorstwami o podobnym profilu. Warto podkreślić – mimo wykorzystania do pozycjonowania nazw miejscowości, internauta nie musi ich używać w zapytaniu. Jeśli ma włączoną geolokalizację w smartfonie, wyszukiwarka automatycznie dobierze wyniki z najbliższego otoczenia.

Kluczowe znaczenie w tym procesie ma wizytówka w Mapach Google. Znacznie wspomaga ona pozycjonowanie lokalnej firmy, dostarczając informacji o godzinach, w jakich działa przedsiębiorstwo, gdzie się mieści siedziba oraz dane kontaktowe. Przy czym, aby była atrakcyjna dla użytkowników, powinna być zoptymalizowana zgodnie z wytycznymi serwisu.

Kto najczęściej skorzysta z Local SEO?

Tego typu usługi są skierowane przede wszystkim do firm działających na określonym obszarze, przy czym nie muszą być one ograniczone do jednego miasta czy nawet województwa. Z takiej opcji korzysta wiele biznesów ogólnopolskich. Dzięki temu rozwiązaniu stają się bardziej widoczne również dla potencjalnych klientów z wybranego obszaru.

Na najatrakcyjniejszy cennik za pozycjonowanie lokalne mogą jednak liczyć przedsiębiorstwa działające na mniejszym terenie. Chodzi m.in. o branże:

  • gastronomiczną,
  • ślubną,
  • prawniczą,
  • motoryzacyjną.

To właśnie tego typu działalności trafiają do odbiorców z konkretnego obszaru i dlatego to w tym przypadku Local SEO spisze się najlepiej.

Cennik pozycjonowania lokalnego – od czego zależy?

Na to, jaki będzie cennik za pozycjonowanie lokalne, wpływa kilka czynników, w tym m.in. to, z jaką stroną będą pracować pozycjonerzy – czy to sklep, blog, czy witryna usługowa. Liczy się również wielkość konkurencji, z jaką mierzy się dane przedsiębiorstwo oraz zakres prac, jakie wykonują eksperci – czy w ramach świadczonych usług będzie prowadzona także kampania PPC i inne zadania. Tym samym wyróżnia się zarówno czynniki ogólne, jak i indywidualne.

Wybierz partnerów, którzy zapewnią Ci sukces na lokalnym rynku

Już wiesz, dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie daje Local SEO. Pozostaje jeszcze wybrać agencję interaktywną zapewniającą profesjonalne pozycjonowanie firmy lokalnej. Dobrze jest kierować się opiniami osób, które wcześniej korzystały z takich usług, tym bardziej jeśli działają w podobnej branży.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz