Pozostał niedosyt, jest podium. Juniorzy BM Stali przegrywają z Legią

Młodzi zawodnicy BM Stali ulegli Profbud Legii Warszawa 63:79 w meczu decydującym o awansie do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Trzydniowa rywalizacja w hali sportowej przy SP nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim przyniosła najwięcej radości właśnie Legionistom, którzy zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się gracze „Stalówki”, a stawkę zamknęli koszykarze MKS-u Start Lublin.

Zdecydowanie łatwiej grałoby się w niedzielę koszykarzom Marcina Pławuckiego, gdyby dzień wcześniej wygrali z zielonogórskim zespołem. Zabrakło bardzo niewiele. O zwycięstwie 81:80 nad żółto-niebieskimi zadecydował celny rzut oddany równo z końcową syreną. Od początku czwartej kwarty Stal odrobiła stratę wynoszącą kilkanaście punktów.

W niedzielę Legia nie pozwoliła na takie dokonania rywali. Od początku kontrolowała mecz, ale pierwszą kwartę wygrała jednak Stal 17:14. To wynik odwrotny do tego, jak zaczęli dwa poprzednie mecze koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego. Druga odsłona należała już do Legionistów i po dwóch kwartach było 42:33 dla tego zespołu, który w trzeciej części meczu też się nie zatrzymał, ale przewaga 9 punktów znacznie stopniała (53:51 dla Legii). W decydującej kwarcie wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Strat nie dało się jednak odrobić. Tego dnia Profbud Legia Warszawa okazała się zbyt mocna i przypieczętowała zwycięstwo wynikiem 79:63.

Tym samym trzydniowa rywalizacja na ostrowskim parkiecie dobiegła końca. Retransmisje wszystkich meczów Stali możecie obejrzeć poniżej.