Po dwóch dreszczowcach czas na trzeci mecz. Juniorzy BM Stali walczą o półfinał! [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Przed nami trzeci dzień ćwierćfinałowej rywalizacji Mistrzostw Polski Juniorów, która toczy się w hali sportowej przy ul. Wrocławskiej. Jeszcze niedawno ligowe mecze grała tam seniorska drużyna Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Od piątku na tym samym parkiecie walczą o półfinał ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju młodzi koszykarze tego klubu.

Start Lublin – BM Stal 69:85

W piątek BM Stal rozegrała spotkanie ze Startem Lublin. Spotkanie nie układało się po myśli żółto-niebieskich. Pierwszą kwartę rywale wygrali 22:14, a w drugiej też nie oddali prowadzenia. Na półmetku tego meczu było 41:31. W trzeciej odsłonie BM Stal dorzuciła 22 punkty. Tyle samo, co zespół z Lublina. Wszystko musiało się rozstrzygnąć w czwartej odsłonie. Wtedy ostrowska młodzież pokazała, że trzeba wierzyć do ostatnich sekund i walczyć o każdą piłkę. Kiedy zawyła końcowa syrena, na tablicy wyników widniało 85:69 dla „Stalówki”.

W drugim piątkowym meczu Akademia Koszykówki Legii Warszawa pokonała Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 80:70.

Zobacz retransmisję meczu Start Lublin – BM Stal

BM Stal – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

Sobota także stała pod znakiem koszykarskiej rywalizacji w związku z tym, że był to drugi dzień ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem „Stalówka” zagrała z Zastalem Fatto Deweloper Zielona Góra.

Ten mecz również nie rozpoczął się po myśli zespołu z Ostrowa. Pierwsza kwarta, choć wyrównana, należała do zielonogórzan, którzy wygrali 22:13. Do przerwy także prowadził młody zespół Zastalu 38:29. Na pół minuty przed końcem trzeciej kwarty drużyna z Zielonej Góry prowadziła już 62:49 i takim wynikiem zakończyła się ta odsłona.

W ostatniej kwarcie kibice byli świadkami powtórki z pierwszego meczu. BM Stal znowu musiała atakować, by zmniejszyć dużą przewagę rywali. Niewykluczone, że część kibiców zwątpiła w odwrócenie losów tego spotkania. Jednak młodzi koszykarze Stali udowodnili, że mają żelazne nerwy i nie poddają się przed ostatnią syreną. Na trzy i pół minuty przed końcem zbliżyli się do Zastalu na punkt (67:68). Chwilę później Krzysztof Rozpędowski trafił za trzy i Stal wyszła na prowadzenie 70:68. Rywale wyrównali, ale gospodarze mieli dobrą passę „trójek” i ponownie objęli prowadzenie. Od tego momentu kibice byli świadkami małego festiwalu rzutów za trzy i dreszczowiec trwał w najlepsze.

Na pół minuty przed końcem było już 78:73. Rywale zbliżyli się na dwa oczka, a fani koszykówki w hali przy ul. Wrocławskiej oglądali ostatni chwile tego meczu na stojąco. Stal znowu odskoczyła, ale zawodnicy Zastalu wyrównali na 78:78 na 5 sekund przed końcem. Wtedy Krzysztof Rozpędowski podał do Jacka Ruteckiego, a ten spod tablicy wpakował piłkę do kosza. Pozostały 2 sekundy. Hala zaczęła już świętować, poproszono o przerwę na żądanie. Mecz jeszcze nie dobiegł końca. Równo z syreną piłkę rzucili rywale i trafili za trzy punkty. Zastal wygrała 81:80.

Spotkanie Startu Lublin z Akademią Koszykówki Legii Warszawa zakończyło się wynikiem 70:87.

Zobacz retransmisję meczu BM Stal – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra

To nie koniec sportowych emocji. W niedzielę kolejny mecz BM Stali

Zapraszamy na transmisję ze spotkania BM Stali z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Startujemy o 12:50. Bądźcie z nami na wlkp24.info lub w Telewizji Proart. Wynik tego spotkania zadecyduje o awansie do półfinału. Wszystko jest jeszcze możliwe. Emocji zatem na pewno nie zabraknie.