Pożary transformatorów, miasta apelują o oszczędność wody

4
Afrykańskie powietrze, które nadciągnęło do Polski daje o siebie znać. Temperatura mocno przekroczyła 30 kresek, a to wiąże się nie tylko ze złym samopoczuciem, ale także problemami z dostawami prądu i wody. Do mieszkańców apeluje się o oszczędność wody i ograniczenie podlewania ogrodów i działek.

Strażacy z terenu powiatu kaliskiego mają dużo pracy. Na terenie ich działań dochodzi do pożarów transformatorów, co skutkuje przerwą w dostawie prądu. – Mieliśmy dwa takie zdarzenia, ale na szczęście nie były to duże pożary. Ze względu na wysoką temperaturę, doszło do zwarcia – informuje asp. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu. Przez przerwę w dostawie doszło między innymi do pożaru traw w miejscowości Blizanów. Kłopoty z dostawą prądu i mogą mieć mieszkańcy większości Kalisza.

Do mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski zostały wystosowane apele, w których prosi się o niezużywanie dużej ilości wody. – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gorzycach Wielkich z uwagi na panującą falę upałów oraz znaczny wzrost zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowych, PROSI O OGRANICZENIE UŻYWANIA WODY DO CELÓW INNYCH NIŻ POTRZEBY BYTOWO-GOSPODARCZE, a w szczególności do podlewania trawy, podlewania ogródków, podlewania upraw rolnych, mycia samochodów, napełniania basenów – czytamy w komunikacie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. „Przez przerwę w dostawie doszło między innymi do pożaru traw w miejscowości Blizanów” można prosić o rozwinięcie tej złotej myśli?

  2. „Kłopoty z dostawą prądu i mogą mieć mieszkańcy większości Kalisza” a może lepiej: „Kłopoty z dostawą prądu może mieć większość mieszkańców Kalisza” chociaż tak do końca nie wiem co autorka miała na myśli.

  3. „…które nadciągnęło do Polski daje o siebie znać” – daje o SOBIE znać, a nie o siebie. O SIEBIE to trzeba zadbać, aby pisać poprawnie.

  4. A mi prąd jest niepotrzebny, bo codziennie o 19 odpalam swój piec i grzeję wodę do kąpieli. Wprawdzie sąsiedzi się trochę burzą, że im śmierdzi w domu, bo delikaciki chcieliby spać przy otwartych oknach, ale mogą mi skoczyć, bo przepisu na to nie ma. A ja przy okazji pozbywam się śmieci chociaż trochę węgla i drewna to też muszę do pieca wrzucić. Kiedyś paliłem tylko w soboty, ale moja od niedawna chce się kąpać każdego dnia, a nie tylko w sobotę. Takie to czasy nastały i przed postępem nie uciekniesz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick