Powstanie cała S11? Rząd zabezpieczył pieniądze. Kiedy nią przejedziemy?

40
Rząd zapowiedział realizację Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.), w ramach którego ma powstać m.in. S11 łącząca północ kraju z południem. Tworzona w ramach DK11 arteria jest jedną z najważniejszy dróg w naszym regionie. Jej realizacja ma kosztować ok. 13 mld zł, a cały program - jak wynika z założeń rządzących - to koszt rzędu ponad 290 mld zł.

Rozbudowa i przebudowa DK11 w S11 to temat poruszany przez kolejne rządy w ciągu ostatnich kilku kadencji. Niektóre odcinki drogi zostały już zrealizowane jak choćby obwodnice Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina czy „ekspresówka” biegnąca w sąsiedztwie Kórnika pod Poznaniem. Brakuje jednak długich fragmentów drogi szybkiego ruchu łączących choćby Jarocin z Pleszewem i dalej z Ostrowem czy droga między Ostrowem a Kępnem.

CZYTAJ TEŻ: W czwartek kolejny protest rolników. Tym razem chodzi o obwodnicę

We wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili przyjęcie Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Przewidziano w nim m.in. realizację pozostałych odcinków S11. – Zabezpieczono na realizację tego projektu ponad 290 mld zł – podkreśla posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Sójka.

Członkini Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11 zaznacza, że trwa przygotowywanie dokumentacji potrzebnej do zrealizowania poszczególnych odcinków, które czekają na budowę. – Najważniejszą kwestią było zabezpieczenie finansowania i ogłoszono je właśnie we wtorek. Ok. 13 mld zł z ponad 290 mld ma zostać przeznaczonych właśnie na budowę S11 z północy na południe – dodaje w rozmowie z portalem wlkp24.info.

S11 to ok. 600 km. Jest to jedna z najważniejszych dróg na terenie kraju, która łączy Pomorze ze Śląskiem. – Nowo wybudowanych ma być ponad 2 tys. km. Natomiast w sumie powstanie sieć, która będzie liczyć ponad 8 tys. km nowoczesnych dróg – podkreśla posłanka PiS-u, która zabiegała o budowę tej drogi.

Jak wyjaśnia, to program zaplanowany do 2030 roku z perspektywą do 2033. Jeśli chodzi o budowę S11 – jej zdaniem – pierwsze samochody powinny przejechać „ekspresówką” przez nasz region za ok. 7 lat.

_ _ _
Zdjęcie główne: Pixabay

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

40 KOMENTARZE

 1. Oj jak czytam takie brednie , to moje ciśnienie gwałtownie wzrasta . DK 11 biegnie od Kołobrzegu do Katowic i ma około 600 km.
  Pragną wybudować S11 o długości 300 km. To ja się uprzejmie pytam : czy budować będą od Poznania do Kołobrzegu , czy może od Poznania do Katowic ? Jest to o tyle istotne z punktu widzenia położenia Ostrowa Wielkopolskiego . Ja jednak w cuda nie wierzę . To się nie zdarzy .

  • Sam piszesz brednie, połowa tejbtrasy już istnieje m.in. Obwodnica Ostrowa .. dlatego ,,tylko” 300 km

  • Nie ma nawet sensu próbować zinterpretować słów płynących z ust członków nierządu. To takie pierdy, w które tylko uwierzy twardy (jak nos pinokia mateusza) elektorat.

  • To się „zdarza” przed wyborami, aby ciemny lud kupił kolejną bajkę i głosował na nich. I tyle.

  • Rusz dupe jedź nad morze i zobacz droge s11 prawie ukończoną od koszslina do bobolic.tam można budować a wy pyrusy tylko umiecie pluć na rząd

  • To proste cześć S 11 już istnieje a część w budowie wystarczy tylko po policzyc

 2. Pieniądze są zabezpieczone w roku przedwyborczym – to już czuję się bezpieczniej. Glapa coś tam dodrukuje przemieniajac wino w wodę. Na koniec może starczy na osełkę.

 3. Kampania wyborcza ruszyła.
  Ja jako przyszły poseł z naszego regionu chciałbym Państwu obiecać nowoczesny port lotniczy w Michałkowie. Dość latania z Wrocławia i Poznania. Ostrowianie zasługują na Airport z prawdziwego zdarzenia.
  Do 2040 roku powinien powstać.

  • Za wpisanie mnie na Twoją listę wyborczą na poz.2 zgodzę się podpisać list intencyjny w sprawie nieodpłatnego dostarczenia materiałów do budowy ww. portu lotniczego.

 4. Pani doktor, czy poinformowała Pani Pana Ministra o sytuacji w ostrzeszowskim szpitalu? Jakieś działania zostaną podjęte? 🙂

  • Źle czy nie źle – obwodnica Ostrowa była planowana już w PRL-u i nawet ludzie z łopatami podobno poszli ją budować.
   Uchwałę o budowie metra w Warszawie podjęto w 1925, a pierwsza linia ruszyła w 1995. Myśl chłopie, myśl. Odróżnij propagandę pisków od realiów.

 5. Chcę się odnieść do manipulacji . W pierwotnej wersji tekstu napisano że S 11 ma 300 km. Potem poprawiona na 600 !!!!! Bez sprostowania . Dla wyjaśnienia ” Tuskow” ” że część drogi istnieje „…….. proszę bardzo wokół Koszalina – dużo rond ( około 12 ) parę kilometrów , obwodnica Szczecinka -super , potem dopiero Poznań może ok 50 km , potem obwodnica Jarocina , Ostrowa , Kępna . TO WSZYSTKO !!! w sumie może 100 km , to faktycznie …….

  • Pisowcy działają – program „Rodzina na swoim”. Każdy pisowiec już obsadzony na odpowiednim stołku

 6. Jest już obwodnica Ostrowa Wlkp., jest obwodnica Jarocina Wlkp. jest obwodnica Kępna, w okolicach, trwają zaawansowane prace w okolicach Koszalina, na bieżąco jest remont na odcinku Poznań-Kórnik i wiele jeszcze odcinków.

 7. Od koszalina do bobolic już prawie ukończona ,od bobolic do szczecinka roboty rozpocznà się na wiosnę.obwodnica szczecinka ukończona.dlaczego w zach.pom.można budować drogę s11 a w wielkopolskim nie?

 8. Teraz to oczko w głowie CPK jest ważniejsze a nie jakas tam 11… Jak ktoś uwierzyć chce w te brednie to powodzenia.. Przez tyle lat co rządzą ani odcinka nie wybudowali 11.. Oddano to co za PO zaczęto.. Więc może tak zejść na ziemię panie redaktorze i nie brać pieniądze za bujdę na resorach?

 9. Panie Jarek skoro to niemieckie tereny to zostawcie nas w spokoju i nie brać pieniędzy od nas.. Już wystaczajaco warszawka się pławi za pieniądze całego kraju.. Jestem bardzo za tym aby kraj się podzielił. Wsie robią na ciemny lud z miasta a miasto idzie na wieś i robi burde. Tylko pozadroscic tym co się nudzi.

 10. Typowi Polacy aż mi wstyd jest za was ciągle coś wam nie pasuje .
  Najlepiej ,to poprostu wypad z Polski jak ona taka zła , po co tu siedzicie , macie po drodze Niemcy może tam będzie wam dobrze. Całe lata Polska walczy aby było jak najlepiej a wam co? ciągle źle. Już takim narodem jesteśmy żeby jak nie wiem co i ile byśmy w tyłkach mieli to i tak zawsze jest źle. Zostało albo wyjazd albo zamknąć gęby i pomóc trochę rządowi a nie ciągle narzekać. Oni robią co mogą a nie zawsze im się udaje a za Tuska co było wielkie g…no brak pracy ,brak pieniędzy, i wiele takich rzeczy o których nie warto pisać bo nie jesteście tego warci . Puknijcie się trochę mocniej w łeb może napłynie więcej oleju

  • Tak rząd robi co może- dla swoich, w dupach im ciągle mało a szarych ludzi mają głeboko w du.ie, czy Ty kobito nie widzisz rzeczywistości?tak dobrze się żyje w Polsce-chyba Tobie po czuć jak przesiąknięta jesteś PiSiorami.

  • Wstyd to kraść. Niektórzy po prostu nie dają się nabierać na obietnice wyborcze, a inni we wszystko ślepo wierzą. Takie życie. 🙂

  • Haha, Mala, Ty chyba sama nie wiesz co piszesz. Sama tą wypowiedzią się wpisałaś w tego Typowego Polaka. I to z przytupem. No ale hipokryzja nie boli 😉 Pozdrawiam

 11. Po co budować nowe drogi, skoro globalisci ze schwabem na czele zabronią posiadania samochodów, a elektryków będzie tyle, co kot napłakał, bo nie zadnej infrastruktury potrzebnej ku temu

 12. Straszne bzdety. P i si ory nie zbudowały i nie zbudują niczego. Do wybudowania jest kilkaset km drogi , nie tylko do Kępna, a do Katowic . Na Śląsku potrzebne są dużo większe pieniądze bo to miasta przecież. A Śląsk nie kocha Jarosława.

 13. CPK jest ważniejsze jak to już ktoś pisał, bo ma potencjał do rozbujania naszej gospodarki. to jest nam teraz potrzebne #zaCPK

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick