Powstaje drugi Dom Chłopaków. Fundamenty już prawie gotowe! [WIDEO]

0
screen z wideo z fanpage'a Domu Chłopaków w Broniszewicach
Siostry zakonne z Broniszewic pod Pleszewem nie zatrzymują się. Dzięki anonimowemu darczyńcy mogą budować drugi Dom Chłopaków. Właśnie opublikowały wideo, na którym widać, jak powstają fundamenty nowego budynku dla przyszłych podopiecznych.

Siostry zakonne z Broniszewic pod Pleszewem stałe się sławne po tym, jak opublikowały w internecie wideo, w którym udawały… pingwiny. Skutecznie zwróciły tym uwagę na potrzeby niepełnosprawnych chłopców, którymi się opiekują. Celem było zebranie kilku milionów złotych na budowę nowego domu zwanego Domem Chłopaków. Ten powstał, a w akcję zaangażowało się wiele znanych postaci świata showbiznesu i nie tylko.

Dom Chłopaków w Broniszewicach otwarty. Zobaczcie niepublikowane wcześniej wideo

Siostry w pełni mogą realizować się z troską zajmując się podopiecznymi. Ich aktywność nadal pozostaje jednak w szerokich kręgach zainteresowania wielu ludzi w tym także tych, którzy sami chcą w jakiś sposób pomóc. We wrześniu 2019 roku informowaliśmy na wlkp24.info, że do Sióstr z Broniszewic zgłosił się anonimowy darczyńca, który zadeklarował pokrycie kosztów budowy drugiego domu.

Drugi Dom Chłopaków właśnie powstaje. Siostry nagrały wideo pokazujące, jak lane są fundamenty nowego budynku. „To jest właśnie ten dzień, na który czekaliśmy – zalewanie fundamentów!” – mówi jedna z zakonnic, prezentując plac budowy. „A w przyszłym tygodniu stawiamy ściany. Ja już tutaj zamieszkam!” – dodaje z entuzjazmem.

Fundamenty w Broniszewicach Dom Nadzwyczajnych Chłopaków

Dziś fundamenty pod Dom Nadzwyczajnych Chłopaków 🏠🏠🏠 JEST RADOŚĆ 😃😃😃www.domchlopakow.pl#domnadzwyczajnychchlopakow #budowa #broniszewice #dominikanki #niepełnosprawni

Opublikowany przez Dom Chłopaków w Broniszewicach Wtorek, 10 marca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick