DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Powstaje drugi Dom Chłopaków. Fundamenty już prawie gotowe! [WIDEO]

Siostry zakonne z Broniszewic pod Pleszewem stałe się sławne po tym, jak opublikowały w internecie wideo, w którym udawały… pingwiny. Skutecznie zwróciły tym uwagę na potrzeby niepełnosprawnych chłopców, którymi się opiekują. Celem było zebranie kilku milionów złotych na budowę nowego domu zwanego Domem Chłopaków. Ten powstał, a w akcję zaangażowało się wiele znanych postaci świata showbiznesu i nie tylko.

Dom Chłopaków w Broniszewicach otwarty. Zobaczcie niepublikowane wcześniej wideo

Siostry w pełni mogą realizować się z troską zajmując się podopiecznymi. Ich aktywność nadal pozostaje jednak w szerokich kręgach zainteresowania wielu ludzi w tym także tych, którzy sami chcą w jakiś sposób pomóc. We wrześniu 2019 roku informowaliśmy na wlkp24.info, że do Sióstr z Broniszewic zgłosił się anonimowy darczyńca, który zadeklarował pokrycie kosztów budowy drugiego domu.

Drugi Dom Chłopaków właśnie powstaje. Siostry nagrały wideo pokazujące, jak lane są fundamenty nowego budynku. „To jest właśnie ten dzień, na który czekaliśmy – zalewanie fundamentów!” – mówi jedna z zakonnic, prezentując plac budowy. „A w przyszłym tygodniu stawiamy ściany. Ja już tutaj zamieszkam!” – dodaje z entuzjazmem.

https://www.facebook.com/dpsbroniszewice/videos/806065166573249/

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz