Powołano nową Prokurator Rejonową w Ostrowie Wielkopolskim

2
Alina Poczta po odebraniu nagrody przyznanej przez przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry za uratowanie życia osobie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej
Prokurator Alina Poczta została powołana na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Do tej pory była zastępcą prokuratora tej instytucji. Zmiana nastąpiła w związku ze śmiercią dotychczasowej prokurator Wandy Palczewskiej, która kierowała tą prokuraturą przez ostatnie lata.

Od czasu śmierci Wandy Palczewskiej zmarłej 6 sierpnia 2022 roku, Prokuratora Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim nie miała sternika. Aż do teraz. Prokurator Krajowy powołał na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim Alinę Pocztę, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy w tej instytucji.

Nowa szefowa jest związana z tą prokuraturą nieprzerwanie od 1991 roku. Najpierw pełniła funkcję asesora, prokuratora, a od 1 czerwca 2006 roku współkierowała tą jednostką na stanowisku zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

– W ramach dotychczas wykonywanych obowiązków prowadziła z powodzeniem szereg postępowań w tym również dotyczących skomplikowanych przestępstw gospodarczych, które zostały zakończone zapadnięciem wyroków. Z uznaniem spotkała się również wykraczająca poza obowiązki służbowe postawa pani prokurator, która miała miejsce w październiku 2017 roku. Będąc po pracy na spacerze, udzieliła pomocy kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo. Za to działanie została nagrodzona osobiście przez Prokuratora Krajowego – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Urzędniczka na ratunek. Prokurator nagrodzona przez Zbigniewa Ziobrę

Również 15 grudnia 2022 roku powołany został nowy zastępca Prokurator Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Został nim Krystian Błaszczyk.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick