Urzędniczka na ratunek. Prokurator nagrodzona przez Zbigniewa Ziobrę

0
Alina Poczta po odebraniu nagrody przyznanej przez przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry za uratowanie życia osobie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej
Prokurator Alina Poczta z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wlkp. nagrodzona przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego. Prokurator Poczta została doceniona przez swoich zwierzchników „za działania nacechowane empatią i osobistą odwagą, które  pozwoliły na uratowanie osoby znajdującej się w trudnym położeniu, bezpośrednio zagrażającym jej życiu”.

Pełniąca na co dzień obowiązki Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wlkp. kilka dni temu w godzinach wieczornych, po godzinach pracy, na terenie jednego z zbiorników wodnych udzieliła pomocy 43 letniej kobiecie znajdującej się w stanie zagrożenia życia. Alina Poczta najpierw udzieliła poszkodowanej pierwszej pomocy, następnie zawiadomiła służby ratunkowe.

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wręczając nagrodę pogratulował Alinie Poczcie determinacji w ratowaniu drugiego człowieka, opanowania i szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia. – Z podziwem myślę o Pani determinacji w ratowaniu drugiego człowieka i gratuluję opanowania i szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia. Taka postawa, jak najbardziej ludzka, lecz niestety nie zawsze obecna w codziennym życiu, stanowi przykład dla innych osób i pozwala zachować wiarę w to, że obok nas są ludzie, dla których pomoc i poświęcenie, to nie są tylko slogany – powiedział podczas uroczystości.

Podziękowania za wzorową postawę złożył również Prokurator Regionalny w Łodzi Jarosław Szubert oraz Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp. Paweł Szymanowski.

źródło/foto: Prokuratura Krajowa [pk.gov.pl] / własne

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick