Powitanie wozu przerwane zderzeniem osobówki z dzikiem [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
To miała być radosna niczym niezmącona uroczystość. Po wielu latach dotychczasowy wysłużony wóz strażacki miał zostać zastąpiony najnowocześniejszym modelem. Koźmin Wielkopolski i tamtejsi strażacy szykowali się do tego od dawna. Co stało się już tradycją w naszym regionie, nowy pojazd przejechał przez szpaler rac. Przyjazd nowego wozu zakłóciło wezwanie do wypadku - samochód osobowy zderzył się z dzikiem.

Oprócz strażaków oraz ich rodzin, nowy wóz witali także mieszkańcy i przedstawiciele hufca ZHP. Dla OSP to wielki dzień i bardzo ważna data w historii tej jednostki. Ich radość można było zobaczyć już wcześniej, w drodze po odbiór Kamaza i w trakcie powrotu do jednostki, kiedy publikowali na fanpage’u zdjęcia i wideo z trasy.

ZOBACZ TEŻ: Darmowe bony od popularnej drogerii? To oszustwo!

Po głośnym i kolorowym przywitaniu zaprezentowano nowy wóz gaśniczy i zaproszono wszystkich na strażacką grochówkę. „Nasze cacko, maleństwo, misiu, nowy członek rodziny” – tak druhowie opisują nabytek.

Średni wóz ratowniczo-gaśniczy kosztował 760 tys. zł. 380 tys. pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 180 tys. pochodziło z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a kolejne 200 tys. dołożyła gmina Koźmin Wielkopolski.

Zderzenie z dzikiem

Świętowanie i oglądanie wozu bojowego przerwał jednak alarm i wezwanie do akcji. Jeszcze nie „maleństwem”, a dotychczasowym pojazdem. Strażacy udali się na drogę Gałązki – Borzęciczki, gdzie samochód osobowy zderzył się z dzikiem przebiegającym przez jezdnię. Auto zostało dość mocno uszkodzone.

Osobą, która kierowała autem, najpierw zajęli się świadkowie wypadku, a następnie strażacy, po czym trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł kierowcę do szpitala, aby tam przeprowadzić badania.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Kamaz

  • napęd 4×4
  • silnik o mocy 286 KM, spełniający normy spalania „Euro 6”
  • zbiornik wodny o pojemności 3500 litrów
  • zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350 litrów
  • autopompa o wydajności 2900 l/min.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick