DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Darmowe bony od popularnej drogerii? To oszustwo!

Tego typu wiadomości użytkownicy Facebooka dostawali już w 2018 roku. Sytuacja powtarzała się w 2019 i roku obecnym. Jeden z internautów zgłosił się do redakcji wlkp24.info pokazując zrzut ekranu swojego telefonu i treści wiadomości, którą otrzymał.

Fot. Czytelnik

Kliknięcie w link i wypełnienie ankiety może spowodować, że hakerzy staną się posiadaczami naszych danych osobowych. Na zaistniałą sutuację odpowiedziało biuro prasowe firmy Rossmann i jak informuje w rozmowie z Radiem Zet: „Akcja jest organizowana bez zgody i wiedzy naszej firmy, a wszystkie informacje, które są przekazywane w związku z prowadzeniem tej akcji – w tym w szczególności zbieranie jakichkolwiek danych osobowych (np. numeru telefonu, adresu e-mail) – są nieprawdziwe i nie pochodzą od Rossmanna”.

Rzecznicy firmy odnoszą się także do SMS-ów, jakie otrzymują użytkownicy telefonów o nagrodzie lub przesyłce od firmy. Oczywiście tam także podany jest link, który ma przekierować na odpowiednią stronę. „Informujemy, że nasza firma nie prowadzi wysyłki SMS-ów, w których klienci są proszeni o kliknięcie w podejrzany link, by np. odebrać nagrodę lub rzekomą przesyłkę od Rossmanna”czytamy w informacji prasowej drogerii.

Kolejnym przykładem niebezpiecznych wiadomości, jakie krążą za pośrednictwem mediów społecznościowych to informowanie o artykule, którego bohaterem ma być odbiorca wiadomości. Tam także pojawia się link do rzekomego tekstu.

Fot. Czytelnik

Specjaliści ostrzegają, że tego typu wiadomości i linki służą wykradaniu naszych danych osobowych. W niektórych, bardziej niebezpiecznych przypadkach za linkiem kryje się groźne oprogramowanie, które może pozwolić hakerom pozyskać hasła do naszej poczty czy kont bankowych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz