DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Powinni przestać fotografować się z czekami". Dyskusja o finansach ostrowskiego szpitala

Apel podpisują kolejne szpitale. Niedawno informowaliśmy, że swój podpis złożył pod nim także starosta powiatu ostrzeszowskiego Lech Janicki. „Sytuacja w ochronie zdrowia staje się dramatyczna (…) Szpitale, jako niezwykle istotne podmioty systemu ochrony zdrowia mają prawo czuć się oszukane. Z jednej strony otrzymują polecenie przeprowadzenia podwyżek oraz pewne środki na ten cel, a z drugiej w skutek likwidacji wskaźników korygujących (dodatek zembalowy) tracą olbrzymie kwoty, co prowadzi do finansowej zapaści” – brzmi fragment dokumentu.

ZOBACZ: „Sytuacja w ochronie zdrowia staje się dramatyczna”. Wysłali swoje stanowisko m.in. do Ministra Zdrowia

Temat trudnej sytuacji finansowej szpitala w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się na wczorajszym posiedzeniu wszystkich komisji powiatu ostrowskiego. – Od jedenastu lat szpital funkcjonował bardzo dobrze i dobrze, po tym jak wyprowadzony został na prostą finansową. I znów szpital wpada w spiralę niedofinansowania wynikającego m.in. z podwyżek cen energii, uchwalenia ustawy podwyższającej pensje w służbie zdrowia – i przerzucenie większości kosztów tej podwyżki na szpitale oraz dramatycznego wzrostu cen za zakup leków czy endoprotez – mówił dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła w raporcie dla radnych powiatowych.

Sytuację w swoich mediach społecznościowych komentuje także ostro Sylwia Nowicka, radna powiatowa z klubu Samorządny Powiat. „Stąd apel, że przyjeżdżający do ostrowskiego szpitala przedstawiciele władzy centralnej powinni raczej przestać fotografować się z papierowymi czekami, a zacząć realnie pomagać. Bo za chwilę jeden z najlepszych szpitali w regionie będzie w sytuacji dramatycznej. A przede wszystkim w dramatycznej sytuacji pozostaną mieszkańcy jednego z większych powiatów – powiatu ostrowskiego, który liczy 160 tysięcy mieszkańców” – pisze Sylwia Nowicka.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • JO
  Ja obywatel

  niedziela, 27 listopada, 2022

  Signum temporis obecnego rządu jest papier. Czeki z papieru, Polska z kartonu, a prawo tylko na ….papierze.

  Odpowiedz
 • B
  Bizancjum

  niedziela, 27 listopada, 2022

  Proszę o informację ile zarabia Pan Dyrektor szpitala, jakie i w jakiej skali pełni dyżury w szpitalu… Ile zarabia Pan dyrektor finansowy Skoczylas?

  Odpowiedz
 • J
  JAREK

  poniedziałek, 28 listopada, 2022

  Wiecznie im mało, a poziom leczenia to katastrofa.

  Odpowiedz
 • J
  Jurnal

  poniedziałek, 28 listopada, 2022

  Koalicja w powiecie PO-PiS kwitnie czyżby efekt Śląski dopadł ?

  Odpowiedz
 • P
  Powiatowa

  wtorek, 29 listopada, 2022

  PiS – u w powiecie nie ma. Wszyscy tam wykonują wolę pana starosty i klaszczą w dłonie. A swoją drogą to ciekawe że PiS w powiecie ostrowskim firmuje i popiera PO-wców. Ciekawe co na to centrala w Warszawie?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz