„Sytuacja w ochronie zdrowia staje się dramatyczna”. Wysłali swoje stanowisko m.in. do Ministra Zdrowia

8
Lech Janicki, starosta ostrzeszowski podpisał pismo złożone m.in. przez Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w sprawie sytuacji szpitali powiatowych na terenie województwa. Dokument został zaadresowany do ministra zdrowia, wojewody wielkopolskiego, prezesa NFZ oraz dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ.

Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego wraz z Wielkopolskim Związkiem Szpitali przekazały swoje stanowisko w sprawie dramatycznej sytuacji szpitali powiatowych. Zostało ono przesłane do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, prezesa NFZ Filipa Nowaka, Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu Agnieszki Pachciarz. „Sytuacja w ochronie zdrowia staje się dramatyczna (…) Szpitale, jako niezwykle istotne podmioty systemu ochrony zdrowia mają prawo czuć się oszukane. Z jednej strony otrzymują polecenie przeprowadzenia podwyżek oraz pewne środki na ten cel, a z drugiej w skutek likwidacji wskaźników korygujących (dodatek zembalowy) tracą olbrzymie kwoty, co prowadzi do finansowej zapaści” – czytamy w dokumencie.

TREŚĆ DOKUMENTU PRZECZYTASZ TUTAJ

Wielkopolscy starostowie oraz szefowie szpitali domagają się podjęcia natychmiastowych działań w kierunku zapewnienia właściwego finansowania oraz pełnego pokrycia wzrostu podstawowych kosztów funkcjonowania szpitali.

O ciężkiej sytuacji finansowej Ostrzeszowskiego centrum Zdrowia wypowiadał się już Lech Janicki, starosta ostrzeszowski. Jego zdaniem tego typu działania zmierzają w kierunku wymuszenia konsolidacji szpitali.

CZYTAJ: „Działanie w kierunku wymuszenia konsolidacji szpitali”. OCZ w ciężkiej sytuacji finansowej?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. no tak działa PIS , chyba większość lekarzy ich popiera?? Przecież jak była plandemia, to wg zaleceń rządu wszyscy lekarze działali. To co teraz robią to się znów odbije na zwykłych obywatelach. Ma być 77 mld zł na leczenie mniej. To dużo pieniędzy. Zamiast to będziemy się zbroić i pomagać tym co im aktor zelenski nie umie pomóc. Taka to Polin jest

  • Czy Ty zastanowiłeś się co wypisujesz ? „Co ma piernik do wiatraka” ! (lekarze do zbrojenia) .

 2. To ma na celu zdyskredytowanie samorządów. Czyja wina, że szpital pada? Prosty lud powie: no jasne, samorządowców. Ale prawda jest taka, że ryba psuje się od głowy…

 3. do Tomira . Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi w rządzie. My mamy pomagać Ukrom, dawać pieniądze, paliwo , i ich dozbrajać. W zamian tego musimy robić gdzie indziej oszczędności np na leczeniu . Czy to tak trudno zrozumieć? Posłuchaj Maciaka na YT to może coś zrozumiesz. To wszystko jest ze sobą połączone

  • A może to Ty nie rozumiesz ? My MOŻEMY pomagać , a rząd musi nasze pieniądze mądrze przyznawać na szpitale , zbrojenie , szkoły , a nie dla obajtków i i innych ministerków !!!

 4. do Tomira. My powinniśmy pomagać w ograniczonym zakresie , a nie to co robimy, dostarczamy broń, szkolimy ukraińców itp . To nie nasza wojna. Proponuje jednak pooglądać Maciaka. Rząd nie przyznaje mądrze pieniędzy. Widzę że zupełnie nie rozumiesz co wyprawia nasz rząd w kwestii Ukrainy. A potem dwóch z naszych mieszkańców miasta jest zabitych jako najemnicy , na Ukrainie. Można zobaczyć w sieci starsze bmw , papiery tego samochodu , nr vin , osób z Ostrowa, które zginęły walcząc nie na swojej wojnie.

  • Jeśli wojna u najbliższego sąsiada nie stwarza zagrożenia dla nas – to nic nie rozumiesz ! Jeśli pali się dom obok – to i Twój jest zagrożony więc straż polewa wodą także ten, A o zabitych mieszkańcach Ostrowa nic mi nie wiadomo – nie oglądam TVPinfo. Żegnam.

 5. do Tomira. No właśnie jeśli nie stwarza zagrożenia, to po co się w nią angażujemy, i pomagamy ponad siły, a na zdrowiu naszych Polaków się oszczędza! To jest zupełnie inny kraj, więc Twój przykład o palącym domu jest zupełnie nie na miejscu. Widac jesteś zagorzałym sympatykiem PIS że tak piszesz. No właśnie wojna u nich nie stwarza zagrożenia dla nas, więc nie wiem po co nasz rząd się w nią pcha. Nalegam jednak, jakbyś posłuchała p. Maciaka, dr Sykulskiego, albo pooglądała Ban bay a , to Ci się rozświetlą pewne rzeczy i zobaczysz jak jesteśmy jako kraj celowo rujnowani. A ty niestety tego nie widzisz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick