Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie ma nowego dyrektora. To on zastąpił Leszka Bierłę

0
Piotr Janiak, nowy dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Pleszewie | Fot. Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Po tym jak pod koniec maja wieloletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie Leszek Bierła został zwolniony dyscyplinarnie przez starostę pleszewskiego, rozpisano konkurs na nowego szefa urzędu. Właśnie ogłoszono wyniki. Nowym dyrektorem został Piotr Janiak, dotychczasowy zastępca Bierły.

Ma 36 lat i w ostatnim czasie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Niedawno złożył dokumenty w konkursie na stanowisko dyrektora tego urzędu po zwolnieniu dyscyplinarnym Leszka Bierły. Ten ostatni przez ponad 20 lat kierował PUP-em.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Dyrektor PUP-u w Pleszewie Leszek Bierła zwolniony dyscyplinarnie

Starosta pleszewski Maciej Wasielewski uzasadnił wybór właśnie tego kandydata na stanowisko nowego dyrektora stwierdzając, że jego doświadczenie w pracy wykracza poza określone w ofercie konkursowej minimum. – Legitymuje się wykształceniem, kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym w publicznych służbach zatrudnienia. Jako długoletni pracownik Powiatowego Urzędu Pracy, aktualnie od 7 lat na stanowisku zastępcy dyrektora, doskonale zna strukturę organizacyjną urzędu i zadania stawiane przed tą jednostką; posiada też nieodzowne doświadczenie w zarządzaniu zespołem. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się dużymi umiejętnościami interpersonalnymi – wyjaśnił starosta Wasielewski.

Piotr Janiak ukończył studia licencjackie z zarządzania i marketingu na specjalności zarządzanie biznesem, magisterskie z zarządzania i marketingu w zakresie biznesu międzynarodowego oraz podyplomowe z ekonomii zdobywając wiedzę z zakresu mechanizmów strefy Euro, a także z doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy i z zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego.

Od 2005 roku pracował w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, a rok później został zatrudniony w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie z czasem awansując z pomocnika administracyjnego na referenta w dziale rynku pracy, pośrednika pracy, a od 2013 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora. W trakcie kariery zawodowej był współpracownikiem Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej (EURES) oraz asystentem Wielkopolskiego Obserwatorium Rynku Pracy przy Wielkopolskim Urzędzie Pracy w Poznaniu. Ukończył kursy z zakresu: KPA, RODO, kontroli zarządczej, zamówień publicznych, standardów rynku pracy, zawodoznawstwa, promocji zatrudnienia, obsługi klienta i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick