Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pleszewie przestrzega

0

- Zaostrzona konkurencja na rynku obrotu energią prowadzi do nagannych praktyk handlowych. Nieuczciwi przedstawiciele niektórych firm podszywają się pod pracowników znanych operatorów energetycznych, z którymi konsumenci mają już zawarte umowy i pod pozorem podpisania aneksów do umów przejmują ich klientów - ostrzega Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Duże firmy energetyczne jak np. Energa, Enea czy Tauron nie zawierają umów za pośrednictwem przedstawicieli handlowych w domach klientów. Zatem osoby pojawiające się w domach z propozycją zmian umowy na dostawę prądu działają z ramienia innych operatorów – sprzedawców energii elektrycznej. W celu weryfikacji tożsamości akwizytora należy poprosić o okazanie imiennego identyfikatora lub stosownego upoważnienia z widocznym logo firmy. Ponadto zawsze możemy skontaktować się z przedsiębiorcą, z którym mamy podpisaną umowę. 

Rzecznik apeluje o rozwagę i ostrożność oraz dokładne zapoznanie się z dokumentami, przed ich podpisaniem. 

Osoby, które pod wpływem błędu podpisały umowy, mają 14 dni na odstąpienie od umowy bez podawania przyczyny i ponoszenia konsekwencji. Wystarczy napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy (wzór poniżej) lub wypełnić dołączony do umowy wzór takiego oświadczenia i wysłać pocztą na adres przedsiębiorcy. Jeżeli natomiast konsument nie został poinformowany przez przedsiębiorcę o prawie do odstąpienia od umowy, wtedy może to uczynić w ciągu 12 miesięcy od dnia upływu w/w terminu 14-dniowego. 

Konsumenci poszukujący pomocy w swoich indywidualnych sprawach mogą kontaktować się z:

Bezpłatne porady udzielane są także przez prawników pod nr tel. 801 440 220 oraz drogą elektroniczną pod adresem porady@dlakonsumentow.pl   

 

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick