Powiadomiła policjantów. Oni pomogli bezdomnemu mężczyźnie

1
Fot. pixabay.com
Dzięki pomocy jednej z mieszkanek i policjantów z Nowych Skalmierzyc, 68-latek znalazł schronienie przed mrozem. Kobieta powiadomiła mundurowych, że na dworze przebywa osoba bezdomna i potrzebuje pomocy. Mężczyzna otrzymał posiłek, ciepłą herbatę oraz miejsce noclegowe.

Policjanci z Nowych Skalmierzyc zostali powiadomieni przez  zatroskaną kobietę o spotkaniu wyziębionego, bezdomnego mężczyzny. We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że faktycznie 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest samotny, nie ma żadnej rodziny i szuka schronienia. – Policjanci ustalili, że pod podanym ostatnim adresem miejsca jego zamieszkania nie ma już żadnego budynku. Mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski natychmiast podjęli decyzję o tym, aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie i zapewnić mu nocleg – informuje mł. asp. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

68-latek trafił pod opiekę policjantów, a następnie na komisariat. Tam otrzymał ciepły posiłek i herbatę. Mundurowi skontaktowali się z miejscem, które niesie pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i zawieźli tam mężczyznę.

Mroźne noce są bardzo trudnym czasem dla osób bezdomnych. Policjanci apelują o zrozumienie i wrażliwość na ciężką sytuację tych osób. Jeśli widzimy potrzebującego pomocy, najlepiej powiadomić o tym fakcie policjantów. W okresie zimowym codziennie sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i inne lokalizacje, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają, czy mają oni ciepłe koce oraz ubrania. Dodatkowo strażnicy miejscy przekazują takim osobom pakiety żywnościowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Ocieplania wizerunku ciąg dalszy.
    Cóż, mogliby tak robić częściej, ale sporo czasu zabierają „interwencje” w otwartych lokalach gastronomicznych.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick