Potrzebujesz porady lub wsparcia? Psychologowie czekają pod telefonem

0
Obecna sytuacja, kwarantanna i ograniczenia przemieszczania się źle wpływają na naszą psychikę. Natłok informacji powoduje strach i niewiedzę u wielu osób. W wielu miastach uruchomiono telefony zaufania. Po drugiej stronie słuchawki czekają psychologowie, którzy chętnie pomogą, przeprowadzą rozmowę. Takie telefony oprócz Ostrowa Wielkopolskiego uruchomiono w Krotoszynie, Pleszewie i Ostrzeszowie.

Z ostrowskiej infolinii skorzystało do tej pory ok. 70 osób. – To są głównie osoby, które obawiają się o swoje zdrowie. Niektóre z nich przebywają w kwarantannie i oczekują na wyniki badań. Dzwonią także ludzie, którzy boją się o utratę pracy – mówi Daria Ciesielska, terapeuta Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Mieszkańcy Ostrowa mogą uzyskać pomoc pod numerami telefonów: 669 991 530 lub 669 990 592. Psychologowie czekają od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00.

Pomoc mogą otrzymać także mieszkańcy Krotoszyna. Przy telefonie dyżurują pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 600 471 874. – Mieszkańcy dzwonią z różnymi problemami. Jest to osamotnienie, przemoc w rodzinie, alkoholizm – mówi Katarzyna Kulka, dyrektor MGOPS w Krotoszynie.

CZYTAJ: Twierdził, że go okradli. Pieniądze jednak wydał sam

Z kolei w Pleszewie uruchomiono dwa telefony dla seniorów: 519 555 974 lub 664 054 396. Po drugiej stronie słuchawki działają pracownicy Centrum Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich. – My sami dzwonimy do naszych seniorów, rozmawiamy z nimi i widzimy, że te rozmowy są coraz dłuższe. Widać, że seniorzy potrzebują rozmowy z drugim człowiekiem – mówi Lucyna Roszak z Centrum Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich.

Dla dzieci uruchomiono numer telefonu, pod który mogą zadzwonić i porozmawiać z psychologiem dziecięcym. To numer 62 742 16 55. Mieszkańcy Pleszewa mogą także skorzystać z telefonu Ośrodka interwencji Kryzysowej 668 473 977.

W Ostrzeszowie mieszkańcy także mogą skorzystać ze specjalnej infolinii pod numerem telefonu: 782 105 205.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick