Potrzebne będą dodatkowe badania. Wciąż nie wiadomo dlaczego 14-latek zmarł

1
Biegli nie byli w stanie ustalić, co konkretnie było przyczyną zgonu 14-latka, który zmarł w ostrowskim szpitalu. Przeprowadzona w piątek sekcja zwłok nie dała jednoznacznej odpowiedzi. Konieczne są dodatkowe badania histopatologiczne.

14-latek trafił do ostrowskiego szpitala w drugiej połowie listopada. Od 1,5 tygodnia był leczony ambulatoryjnie na infekcję dróg oddechowych. Niestety, jego stan gwałtownie się pogorszył i mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować nastolatka. Przeprowadzony test PCR na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Sprawą zajęła się prokuratura. Zarządzono sądowo-lekarską sekcję zwłok, która miała dać odpowiedź, co konkretnie było przyczyną śmierci chłopca. Ta odbyła się w miniony piątek, ale biegłym na tym etapie nie udało się ustalić powodu zgonu. – W obrazie sekcyjnym biegli nie wskazali bezpośredniej przyczyny śmierci. Zastrzegli konieczność przeprowadzenia dodatkowych, szczegółowych badań histopatologicznych oraz dodatkowych celem wydania finalnej opinii – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na obecnym etapie śledztwa zostały wykonane niezbędne czynności, czyli zabezpieczenie dokumentacji medycznej, została ona przekazana biegłym i po zapoznaniu się i wpłynięciu opinii będzie możliwość ewentualnego ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick