Zaplanowano sekcję zwłok 14-latka. Ma wyjaśnić przyczynę śmierci

0
Prokuratura potwierdza, że zlecono i zaplanowano już sekcję zwłok 14-latka, który zmarł kilka dni temu w ostrowskim szpitalu. Nastolatek trafił do placówki w czwartek, gdzie potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Wszystkie objawy kliniczne wskazywały także na sepsę. Chłopca nie udało się uratować, a sprawę wyjaśnia prokuratura. Sądowo-lekarska sekcja zwłok ma dać odpowiedź, co konkretnie było przyczyną jego śmierci.

14-latek z powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w stanie bardzo ciężkim. Wiadomo, że przez 1,5 tygodnia był leczony ambulatoryjnie na infekcję dróg oddechowych. Gdy jego stan gwałtownie się pogorszył, został hospitalizowany. Wykonany test PCR wskazał zakażenie koronawirusem. Dodatkowo pojawiła się sepsa. Mimo wysiłków lekarzy, chłopca nie udało się uratować.

CZYTAJ: W ostrowskim szpitalu zmarł 14-latek. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii

Sprawę wyjaśnia prokuratura, która przesłuchała już świadków oraz zebrała dokumentację. Zlecono także sądowo-lekarską sekcję zwłok 14-latka. – Sekcja zaplanowana została na piątek. Na jej wyniki trzeba będzie poczekać. Biegli będą badać pobrane wycinki oraz próbki histopatologiczne. Sekcja ma wyjaśnić, co konkretnie było przyczyną zgonu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick