DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Potrącił policjantów, uszkodził 2 radiowozy. Nocny pościg za 29-latkiem

Wczoraj krótko przed północą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ostrów próbowali we Wtórku (pow. ostrowski) zatrzymać do kontroli samochód osobowy seat. Kierowca nie zareagował na sygnały, więc funkcjonariusze podjęli pościg. Poprosili o wsparcie inne jednostki. Kierowca przez kilkadziesiąt minut uciekał stróżom prawa zarówno drogami publicznymi, jak i leśnymi duktami. Kolejni funkcjonariusze podejmowali próby zatrzymania ściganego pojazdu. Uciekinier nie miał zamiaru się poddawać. Potrącił dwóch policjantów, a także uszkodził dwa radiowozy hyundai oraz kia ceed. W sumie w pościgu brało udział 8 pojazdów policyjnych. Zatrzymano go w Masanowie. 

– Policjanci doznali ogólnych potłuczeń, po pewnym czasie zatrzymali kierującego. Okazał się nim 29-latek – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik KPP Ostrów Wielkopolski. 

Mężczyzna uciekał prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie miał prawa jazdy. Przebadano go na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy, ale przypuszcza się, że mógł być pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań. Uszkodzone pojazdy zabezpieczono już i będą one dowodem w śledztwie. Nadzoruje je prokurator. 

– Na chwilę obecną jeszcze nie zostały wykonane czynności przesłuchania. Planowane są na dziś. Prokurator musi się zapoznać z oględzinami, byli przesłuchani wszyscy świadkowie, wszyscy policjanci byli trzeźwi. W oparciu o ten materiał jest kwestia przyjęcia kwalifikacji – mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wiele wskazuje na to, że w grę wchodzi czynna napaść na funkcjonariusza policji, co jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. 

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz