Posprzątają Ostrów po raz trzeci! Już niedługo wiosenna akcja

3
22 i 23 kwietnia odbędzie się trzecia akcja wiosennego sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego. W przedsięwzięcie angażuje się coraz więcej osób i mamy nadzieję, że będzie tak i tym razem. W tym tygodniu można zgłosić najbardziej zaśmiecone miejsca miasta oraz dzikie wysypiska.

Akcja wiosennego sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się po raz trzeci i to kolejna szansa, by zmienić miasto na czystsze i piękniejsze. Tegoroczna odsłona odbędzie się 22 i 23 kwietnia. – W tej akcji chodzi nie tylko o sprzątanie, ale też o aspekt informacyjny i integracyjny. Już wiemy, że w akcję chce się zaangażować duża grupa obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w naszym mieście – mówi Szymon Matyśkiewicz, organizator akcji.

W akcję sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego angażują się samorządowcy, sportowcy, media, przedstawiciele miejski spółek, ale także młodsi i starsi mieszkańcy Ostrowa. – Już teraz można informować, zgłaszać miejsca najbardziej zaśmiecone, dzikie wysypiska oraz lokalizacje, gdzie mogą stanąć kontenery – informuje Matyśkiewicz.

Informacje o lokalizacjach, które mogłyby zostać objęte akcją można zgłaszać poprzez facebookowy fanpage portalu wlkp24.info.

Akcja sprzątania obnażyła miejsca, które toną w śmieciach. Dzięki staraniom mieszkańców w newralgicznych punktach miasta zainstalowano fotopułapki.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Horrendalne opłaty za śmieci i jeszcze ludzie mają sprzątać, mieszane wywożone co 2 tygodnie (latem się pięknie robali lęgną), bio na początku wiosny wywożone raz w miesiącu. Rozumiem, że to spóźniony żart na prima aprilis?

    • Tylko nie chodzi o sprzątanie odpadów z kontenerów… bo to za to, Panie Myślący, Pan płaci. Tu chodzi o sprzątanie przestrzeni miejskiej – dzikich wysypisk, czy innych zaśmieconych miejsc. Sam może Pan wskazać, gdzie takie sprzątanie jest potrzebne najbardziej.

    • Może się mylę, ale zdaje się od pewnego czasu za sprzątanie takich dzikich wysypisk i przestrzeni publicznej odpowiedzialne są gminy. To właśnie po tych zmianach ceny wzrosły i rosną. Jak lubi Pani, Pani Saro wydawać pieniądze po nic to nic mi do tego.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick