Poseł Jan Mosiński komentuje aferę „Air Kuchciński”. „Moim zdaniem temat powinien być zamknięty”

18
screen ze strony: twitter.com/MosinskiJan
Nie milkną głosy na temat lotów Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami. Ogólnopolskie media od wielu dni drążą temat, zadając kolejne pytania i szukając na nie odpowiedzi. O głośną sprawę lotów z członkami rodziny oraz innymi członkami Prawa i Sprawiedliwości został zapytany także poseł z naszego regionu Jan Mosiński. Na portalu wlkp24.info publikujemy jego wypowiedź.

Afera związana z lotami marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego jest jednym z głównych tematów poruszanych przez większość ogólnopolskich mediów. Jak podaje Kancelaria Sejmu, rządowe samoloty miały kursować między Warszawą a Podkarpaciem co najmniej 135 razy (okres od 17 marca 2016 do 22 lipca 2019). Pojawiają się m.in. pytania, czy to pełen wykaz. Dziennikarze dociekają też, dlaczego z drugą najważniejszą osobą w państwie latała rodzina oraz parlamentarzyści związani z Prawem i Sprawiedliwością.

ZOBACZ TEŻ: Senator PiS-u nazywa burmistrza hipokrytą. Włodarz odpowiada

Pytań jest wiele, wątpliwości także. Ostatnio o wypowiedź na temat tzw. afery „Air Kuchciński” został poproszony w sejmie poseł z naszego okręgu. Jan Mosiński (PiS) skomentował sprawę przeprosin Marka Kuchcińskiego i kwestię wpłaty przez niego pieniędzy na organizacje charytatywne w ramach zadośćuczynienia. Jak poinformowano, przelał na organizacje non profit 15 tys. zł, a wcześniej miał zapłacić 28 tys. zł na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych za lot żony. Jak podaje Newsweek – „zdarzyła się przynajmniej jedna taka sytuacja”.

„Pan marszałek Kuchciński przeprosił – to jest pierwsze. Po drugie wpłacił kwotę jako ekwiwalent za te przeloty i, moim zdaniem, temat powinien być zamknięty” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami poseł

A jakie jest Wasze zdanie? Czy rzeczywiście temat lotów marszałka Kuchcińskiego rzeczywiście powinien zostać już zamknięty?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  • Mam rozumieć, że Poseł PIS mówi, że temat zamknięty czy zamknięci powinni być wszyscy z PISu którzy na to zapracowali jak Kuchcinski i spółka ! Doją nas wszystkich i nasz kraj jak tylko mogą – rasa Panów.

  • Ile PO wylatało rządowymi samolotami. TUSK tzw. słońce Peru z rodzinka wycieczkę sobie zrobił. Borusewicz marszałek senatu poprzedniej kadencji latał żeby psa na spacer wyprowadzić to dopiero były jaja z podatnika.

 1. To , że przeprosił to dobrze tylko za późno i na pewno nie ze swojej inicjatywy .Moim zdaniem zaraz na drugi dzień po ukazaniu się artykułu powinien przeprosić i dla dobra rządzących podać się do dymisji jako człowiek honoru i wówczas było by po sprawie.

  • Dymisja nie zamyka sprawy – pieniądze za nielegalne loty powinny trafić do Skarbu Państwa a na cele charytatywne to wplata ze swoich poborów , oczywiście jeżeli będzie tak łagodny wymiar kary.

  • PiS przynajmniej dał ludziom 500+ a Platforma (nie)Obywatelska głabała do siebie piniędzy nie ma i nie będzie mówił Rostowski.

 2. Pan Kuchciński po pierwsze kłamie na przemian z Grzegrzółką , po drugie wychodzą ciągle na jaw nowe okoliczności jak wożenie posłów pis z żonami po Polsce, po trzecie latanie najdroższym samolotem sił zbrojnych na jakieś małe lokalne imprezki i na narty to nie jest kwestia przeprosin a odpowiedzialności. Pan poseł Mosiński, który publicznie wspiera arcybiskupa krakowskiego w obrzydliwych tezach głoszonych publicznie powinien być ostatnim zabierającym głos w sprawie przyzwoitości, etyki czy odpowiedzialności. Cywil głoszący obrzydlistwa o tęczowej zarazie stanąłby przed sądem, czy arcybiskup tak jak poseł Mosiński korzysta z immunitetu?

 3. Mosiński jako tuba propagandowa PIS-u uznaje, że najlepiej uciąć łeb sprawie Kuchcińskiego, bo zaczyna się robić poważny smród. Ale to nie jest tak – opozycja nie popuści, bo co to znaczy, że pieniądze przekazano na cel charytatywny (czytaj: na kościół)? I jakie to pieniądze? Jak już to powinien zwrócić siłom zbrojnym (samolot wojskowy) kilka MILIONÓW złotych – ile kosztuje jeden lot? A tak to jest zakamuflowane wspieranie finansowe kościoła i pośrednio pana Rydzyka. Armia traci na locie, a Kuchciński przekazuje na kościół! Paranoja! Tak samo jak Kaczyński zarządził, że ministrowie od Szydłowej mają przekazać nagrody na Caritas – a dostali przecież od Państwa i to do Państwa należało zwrócić, a nie wspierać kościół. No ale zbliżają się wybory…

 4. Panie Mosiński , nie ma tematu zamkniętego ,,,, NIE MA,,,, jeśli ma być zamknięty to Kuchciński , arogancja buta,i kłamstwa, i pan mówi żeby sprawę zamknąć ? tzn .pod dywan rozumiem . Dziwie się PISOWI I KACZYŃSKIEMU że jeszcze Kuchciński jest nadal Marszałkiem ,to wielki WSTYD DLA PISU . Powinien schować się do największej dziury ,żeby już nikt tego człowieka nie oglądał. Woził się jak król ,albo jakiś Hrabia , miliony szły na jego przeloty. Kiedy w końcu odsunie Kaczyński Kuchcinskiego z Sejmu .? ludzie biedni zyja za 1 tys zl na miesiąc a on się woził ,co najmniej jak KRÓL

 5. Panie Mosiński… Kiedyś BYŁ pan szanowanym związkowcem który potrafił uczynić wiele dobra dla Ludzi. Miałem okazję kiedyś z panem uciąć dłuższą pogawedkę… a teraz-szkoda gadać. Zmieniłeś się chłopie. Nie pozdrawiam.

 6. PANIE MOSIŃSKI , ZUPA SIE WYLAŁA ,JUŻ TEGO POD DYWAN ZAMIEŚĆ SIE NIEDA – KUCHCIŃSKI WPŁACIŁ KASE, NA CARITAS , – BO JAK KTOŚ WPŁACA KASĘ NA CARITAS TO MOŻE JA ODLICZYĆ Z PODATKÓW . I O TO CHODZIŁO – CWANIAK , NIECH TEN CZŁOWIEK JUZ ZEJDZIE ZE SCENY BO NIE DA SIE TYCH BZDUR SŁUCHAĆ I CZYTAĆ ,CO PIS OPOWIADA. DZIWIE SIE KACZYŃSKIEMU ZE WOGÓLE TRZYMA KUCHCIŃSKIEGO NADAL NA TAK WYSOKIM STOŁKU MARSZAŁKA SEJMU . A PROKURATOR JUŻ ZAJOŁ SIE TA SPRAWA , CZY MILCZĄ ? CIEKAWE KIEDY SIE ZABIORA ZA MIESIECZNICE KACZYŃSKIEGO ,TAM DOPIERO SZŁY MILIONY , I NIKT TEGO DO DZISIAJ NIE ROZLICZYŁ. CZY TO SZŁO Z KASY PANSTWA I NASZYCH PODATKÓW , CZY Z KACZYŃSKIEGO KIESZENI ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick