Porzucili beczki z chemikaliami w Szczurach. Zostali zatrzymani

1
Powracamy do tematu naczepy z chemikaliami pozostawionej przy drodze krajowej w Szczurach w powiecie ostrowskim. Prokuratura potwierdza, że w związku z tą sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców Dolnego Śląska. Grozi im nawet do ośmiu lat więzienia.

O naczepie, w której znaleziono beczki z nieznaną substancją informowaliśmy w maju tego roku. Znajdowała się ona przy drodze krajowej w miejscowości Szczury w powiecie ostrowskim. Na miejscu długo pracowali strażacy oraz policjanci. Ostatecznie, po niespełna trzech miesiącach beczki zostały usunięte.

CZYTAJ: Usuwają beczki z chemikaliami w Szczurach [ZDJĘCIA]

Od momentu poinformowania służb o znalezisku, swoje śledztwo prowadziła prokuratura. Wiemy, że zatrzymano dwie osoby w tej sprawie. To mężczyźni, mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 28 i 52 lat. – W oparciu o poczynione ustalenia, prokurator zarzucił mężczyznom, że w maju tego roku sprowadzili niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Wbrew przepisom składowali i transportowali w około 100 stalowych beczkach substancje chemiczne o właściwościach szkodliwych i łatwopalnychm m.in. tuluen lub etylobenzyn. 28-latek usłyszał również zarzut zeszlifowania oraz wycięcia przy pomocy szlifierki znaków indentyfikacyjnych umieszczonych na naczepie – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 8 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. No mam nadzieję że przed 8 nie wyskoczy z pierdla za dobre sprawowanie itp,a dla przykładu nie 8 a 10,15 latek do odgarowa nia to by się jeden patol z drugim zastsnowil za takie numery i wiele podobnych typu nielegalnie wysypiska, podpalanie wysypisk zakopywane beczek i innego syfu do ziemi nie powinno być zmiłuj się zasyfisnie rzek ,wód itp min 10 latek więzienia to by się cwaniaki pier…..ne nauczyły ,i to nie na pryczy leżeć a kamieniołomy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick