Poprosił o szklankę wody i… splądrował mieszkanie. Okradł 94-latka

0
94-letni mężczyzna został okradziony po tym, jak złodziej pod pretekstem kupna złomu, wszedł na teren posesji. Poprosił o szklankę wody. Tym sposobem wykorzystał nieuwagę seniora i ukradł kilkaset złotych. Poszkodowany, gdy tylko zorientował się, że padł ofiarą kradzieży, zgłosił sprawę na policję.

Do kradzieży doszło w jednym z domów przy ulicy Zielonej w Pleszewie. Sprawca wszedł na teren posesji pod pretekstem kupna złomu. Poprosił o szklankę wody. Gdy 94-letni właściciel domu poszedł przygotować napój, złodziej splądrował mieszkanie i ukradł kilkaset złotych.

Gdy oszust opuścił posesję, senior zorientował się, że w jego portfelu brakuje gotówki. Od razu zgłosił kradzież na policję. – Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. Bardzo często łatwowierność i nieuwagę starszych, samotnie mieszkających osób próbują wykorzystać przestępcy, którzy podszywają się pod akwizytorów, sprzedawców, pracowników różnych firm. Osób takich nie należy wpuszczać do domu, a jeżeli jest to możliwe, to warto zawołać lub zadzwonić po sąsiada, członka rodziny, którego obecność w czasie takiej wizyty może nas uchronić od straty przechowywanych w domu oszczędności – przekazuje asp. sztab. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick