DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Poparzył kwasem siarkowym 8 proc. ciała ofiary. W czwartek zajął się nim sąd

Wracamy do tematu obalania żrącą substancją jednego z przedsiębiorców. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia w Kaliszu na ul. Chopina. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali osobę, która miała wydać zlecenie, a następnie poprosiła o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny, który mógł tego dokonać.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Okazał się nim 22-latek, który został zatrzymany przez kaliską policję. W środę usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na szkodę pokrzywdzonego poprzez wylanie w jego kierunku żrącej substancji. – Przesłuchany mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów – podkreśla Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności i właśnie przez wzgląd na surowość kary, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa ma zostać rozpatrzona w czwartek.

AKTUALIZACJA – czwartek, 10 lutego

Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. – Polany w dniu 18 stycznia kwasem siarkowym poszkodowany doznał obrażeń twarzy oraz okolicy głowy przekraczających 8 procent powierzchni ciała i skutkujących istotnym, trwałym zeszpeceniem – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    anonim

    poniedziałek, 14 lutego, 2022

    Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności a za trochę suszu roślinnego podobnie ;/

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz