Ponownie zamknęli przedszkola, bo… prawie nikt do nich nie chodził

3
Piotr Psikus, burmistrz Kępna | screen z fanpage'a Urzędu Miejskiego w Kępnie
Raptem kilka dni były otwarte przedszkola w gminie Kępno. Choć początkowo rodzice około 150 dzieci deklarowali, że będą zaprowadzać je do placówek, w szczytowym momencie dotarło do nich raptem 22 dzieci. Dyrektorzy poprosili burmistrza Kępna o ponowne zamknięcie przedszkoli.

Niektóre gminy dopiero informują, że w najbliższych dniach otworzą przedszkola, a w Kępnie właśnie zdecydowano o ponownym ich zamknięciu. Ma to związek z niewielką frekwencją, choć wstępne deklaracje zapowiadały coś zupełnie innego.

ZOBACZ: Przedszkola w gminie Ostrów też ponownie otwarte. Od kiedy?

Burmistrz Kępna Piotr Psikus poinformował, że spodziewano się ok. 150 – 160 dzieci. Tymczasem pierwszego dnia po otwarciu rodzice zaprowadzili do placówek 22 maluchy. Największa, bo 9-osobowa grupa była w przedszkolu nr 2. W Myjomicach i Olszowie nie było żadnego dziecka. – Z jednej strony ponosimy duże koszty związane z przygotowaniem obiektów, a z drugiej, mimo początkowych zapowiedzi, że rodzice będą posyłać dzieci do przedszkoli, przyprowadzono zaledwie garstkę z nich – powiedział burmistrz Psikus.

Sytuacja w powiecie kępińskim zmienia się z dnia na dzień nie tylko w kwestii przedszkoli, ale także liczby zakażeń koronawirusa. Tylko w środowe przedpołudnie poinformowano o kolejnych 75 osobach chorych na COVID-19. – Ponieważ wzrasta liczba osób zarażonych, dyrektorzy przedszkoli samorządowych zwrócili się do mnie z wnioskiem, aby placówki przestały funkcjonować. Biorąc pod uwagę frekwencje i deklaracje, które nie miały pokrycia w rzeczywistości, podjąłem decyzję o ich zamknięciu – wyjaśnił. Dość powiedzieć, że w całej gminie Kępno w poniedziałek w przedszkolach zjawiło się raptem 6 dzieci.

Włodarz odniósł się także do przygotowania gminy do otwarcia pierwszych klas szkół podstawowych. – W tej chwili, wraz z dyrektorami, bierzemy różne aspekty pod uwagę i analizujemy sytuację. Decyzje będą zależeć też od opinii dyrektorów szkół – podkreślił.

18.05.2020

Kilka informacji na temat aktualnego stanu epidemiologicznego, przedszkoli oraz poziomie stosowania się do wytycznych

Opublikowany przez Dzień dobry w Kępnie Poniedziałek, 18 maja 2020

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie zacznijcie myśleć. Jak frekwencja 10 osób na placówkę noże przyczynić się do wzrostu przypadków???!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick