Ponad tysiąc tabletek i 250 gramów białego proszku

0
Ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którym postawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

W dniu 8 grudnia 2017 roku policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym jechał dwudziestokilkuletni mężczyzna. W trakcie kontroli policjanci ujawnili w pojeździe foliowe woreczki, w których znajdowało się ponad tysiąc sztuk tabletek, oraz ponad 250 gramów białego proszku. Policjanci zbadali zabezpieczone substancje testerem, który wskazał, że są to tabletki ecstasy oraz amfetamina.

– Kryminalni, prowadząc w tej sprawie dalsze czynności ustalili pochodzenie narkotyków i zatrzymali w tej sprawie kolejnego mężczyznę. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili ponad 6 kilogramów białej substancji, która zostanie poddana badaniom – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec zatrzymanych Sąd na wniosek Policji i Prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick