DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ponad 3 mln zł na remont drogi, która połączy dwie miejscowości [WIDEO]

Ponad 3 mln zł kosztować będzie budowa drogi łączącej Janków Przygodzki z Topolą Osiedle w gminie Przygodzice. Inicjatorami jej budowy byli mieszkańcy obu miejscowości. Samorząd poparł ten pomysł i pozyskał na ten cel zewnętrzne dofinansowanie.

W Topoli Osiedle powstaje droga o nawierzchni asfaltowej, która połączy tę miejscowość z Jankowem Przygodzkim. Jest to odcinek, który ma ponad 1,3 km i szerokości 5m. Wzdłuż całej drogi wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa. – Powstaną zjazdy do posesji, utwardzone zostaną pobocza. W ramach tej inwestycji musimy dokonać zabezpieczenia gazociągów wysokiego ciśnienia, które przebiegają przez tę drogę – informuje Lucyna Koczorowska, zastępca wójta gminy Przygodzice.

W drodze prowadzącej od ulicy Zębcowskiej w Jankowie Przygodzkim do ulicy Wierzbowej w Topoli Osiedle wybudowane zostanie odwodnienie w postaci rowów.

Na budowie tej drogi zależało nie tylko władzom gminy, ale też mieszkańcom obu wspomnianych miejscowości, którzy byli inicjatorami całego przedsięwzięcia. – W sumie temat zaczął się od tego, że środki zostały zabezpieczone z funduszu sołeckiego Jankowa Przygodzkiego i Topoli Osiedle. Gmina to podłapała, dostała dodatkowe środki – mówi Tomasz Zawada, sołtys Jankowa Przygodzkiego.

Środki z funduszu sołeckiego przeznaczone były na przygotowanie dokumentacji. Następnie gmina Przygodzice pozyskała zewnętrzne dofinansowanie na budowę. Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Dofinansowanie pokryje 80% kosztów inwestycji, a pozostałe 20% z budżetu dołoży gmina

Planowany termin zakończenia prac to koniec września. Z tego samego projektu wybudowano też ulicę Słoneczną w Topoli Osiedle. Więcej na temat wspomnianej budowy drogi w materiale wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz