Ponad 2500 zakażonych w kraju, kolejnych 7 osób nie żyje. Nowe przypadki w regionie

0
Fot. Ashkan Forouzani / Unsplash
Potwierdzono 134 nowe zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 11 osób z województwa wielkopolskiego. Nowe przypadki pojawiły się w powiecie krotoszyńskim, ostrowskim, pleszewskim i jarocińskim. Wszystkie te osoby przebywają w domach.

Nowe przypadki zakażeń z regionu południowej Wielkopolski to: mężczyzna w średnim wieku z powiatu jarocińskiego, dwóch młodych mężczyzn oraz kobieta w średnim wieku z powiatu krotoszyńskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu pleszewskiego, kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. Wszystkie te osoby czują się dobrze i przebywają w domach.

CZYTAJ TEŻ: Kaliscy strażacy wyłączeni z powodu koronawirusa. “Czekamy na dezynfekcję budynku”

Pozostałe osoby z Wielkopolski to mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz poznańskiego. Do tej pory w regionie południowej Wielkopolski odnotowano już 71 przypadków zachorowań na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci aż siedmiu osób. W szpitalu w Poznaniu zmarli 77-letni oraz 94-letni mężczyzna, a także 80-letnia kobieta. W placówce w Zgierzu zmarła 75-letnia kobieta. W Puławach śmierć poniosła 87-letnia kobieta, a w Radomiu 59-letnia kobieta oraz 61-letni mężczyzna. Wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick