Ponad 2 tys. osób bez prądu. 73 niedziałające transformatory

0
screen z energa-operator.pl
Wiatr, który nie ustaje, łamiąc drzewa i utrudniając komunikację, uszkodził też sieć energetyczną w wielu rejonach południowej Wielkopolski. Ponad 2 tys. osób nadal pozostaje bez prądu. Pogotowie energetyczne naprawia awarie, ale ciągle pojawiają się kolejne.

W ciągu dnia wiatr połamał wiele drzew w naszym regionie. Jedno z nich spadło na budynek internatu w Przygodzicach. Problemy z lataniem miała też załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas jednej z akcji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Pasażerowie podróżujący koleją także odczuli skutki wichury. Duża część popołudniowych pociągów była opóźniona przez silne porywy wiatru i awarie trakcji. Spóźnienie jednych pociągów powodowało opóźnienia kolejnych, które były z nimi skomunikowane.

Pełne ręce roboty mają od kilku godzin pracownicy pogotowia energetycznego. Tysiące ludzi pozostaje bez prądu w związku z licznymi awariami rozciągającymi się na terenie od okolic Namysłowa i Kępna, przez Ostrzeszów, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Kalisz aż po Konin, Wrześnię i Gniezno. Pracownicy firmy energetycznej powoli wygrywają walkę z żywiołem. Około godz. 20.00 ponad 7 tys. osób nie miało dostępu do elektryczności. O 21.30 jest ich już „tylko” nieco ponad 2 tys. Liczba niedziałających transformatorów także się zmniejsza. Obecnie wynosi ponad 70.

Część mieszkańców naszego regionu może się jednak spodziewać, że elektryczność wróci dopiero we wtorek.

„Tańczące” kontenery na odpady w Nowych Skalmierzycach

"Tańczące" kontenery na odpady. Wiatr narobił niezłego bałaganu na jednym z osiedli w Nowych Skalmierzycach.A jak tam u Was? Mamy nadzieję, że obyło się bez strat?

Opublikowany przez wlkp24.info Poniedziałek, 30 września 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick