Ponad 2 promile w organizmie i 120 km/h na liczniku – kolejni piraci drogowi zatrzymani

0
Fot. policja.pl
Policjanci z Ostrzeszowa oraz Kalisza zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. W powiecie ostrzeszowskim doszło do zatrzymania trzech kierujących, których poziom alkoholu w organizmie nie był mniejszy niż 2 promile alkoholu. Kolejni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym jechał 120 km/h.

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do zatrzymania trzech pijanych kierowców. W Rojowie policjanci udaremnili jazdę 52-letniemu mieszkańcowi gminy Kobyla Góra. Badanie alkomatem wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podobny wynik uzyskał 63-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, u którego wynik badania alkomatem wykazał ponad 2 promile. Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu poniesie też 27-latek. – Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy samochodu osobowego marki Ford, który uderzył z zaparkowany pojazd i wjechał do rowu. W sprawie została zatrzymana osoba podejrzana – 27-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, którego stężenie alkoholu we krwi odpowiadało około 2 promilom. Po wykonaniu niezbędnych czynnościach procesowych został zwolniony. Pojazd został odholowany z miejsca zdarzenia na koszt jego właściciela. Dalsze postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie – informuje sierż. sztab. Marcin Parzybok, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TEŻ: Straż Miejska będzie mogła wystawić mandat za brak kompostownika i deklaracji śmieciowej

Zatrzymań dokonali także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Te dotyczyły przekroczeń prędkości. – Tylko jednego dnia policjanci z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy jechali w obszarze zabudowanym powyżej 100 km/h. Wszystkie kontrole miały miejsce na terenie powiatu kaliskiego. Kierująca hondą kobieta jechała z prędkością 102 km/h. Kolejni zatrzymani do kontroli kierowcy skody i volvo, rozpędził swoje pojazdy do 108 km/h. Swoistym niechlubnym rekordzistą tego zestawienia, był kierowca BMW, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością, aż 120 km/h – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, ofcier prasowy KMP w Kaliszu.

Wszyscy kierowcy ponieśli konsekwencje nadmiernej prędkości. Otrzymali mandaty, przyznano im punkty karne oraz zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick