DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ponad 2 mln na remont dróg. Znamy szczegóły

W Czekanowie gruntownie przebudowywana jest ulica Środkowa. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na ponad 1 km długości. Z tego 735 m na ostatnim odcinku jezdni powstanie od nowa, a na ponad 300m nawierzchnia asfaltowa będzie wymieniona. – Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 1 mln 6 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty projektu i nadzoru. Myślę, że całkowity koszt prac zamknie się w kwocie 1 mln 50 tys. zł – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Prace na ulicy Środkowej mają zakończyć się w lipcu bieżącego roku. Prace drogowe prowadzone są również przy ulicy Szkolnej w Lewkowie. Powstaje tam ciąg pieszy z kostki brukowej, ścieżka rowerowa oraz nowa nawierzchnia asfaltowa wraz ze zjazdami do posesji.

Remontowana ulica Środkowa w Czekanowie

Inwestycja podobnie jak ta w Czekanowie jest dofinansowana Polskiego Ładu. – Inwestycja będzie kosztowała 1 mln 350 tys. zł. Dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy opiewa na 1 mln 140 tys. zł – informuje Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Przy tej ulicy, a konkretniej przy mieszczącej się tam Szkole Podstawowej postanie 40 miejsc parkingowych. Zakończenie prac planowane jest na połowę kwietnia bieżącego roku.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • A
  Anonim

  niedziela, 26 marca, 2023

  Po za centrum Ostrowa dziurawe chodniki a na ulicach nic nie lepiej

  Odpowiedz
 • G
  Gorzyczanin

  poniedziałek, 27 marca, 2023

  Prykol pilnuj urzędu żebyś więcej bubli nie robił! Z obserwacji wnioskuję że bratasz się z PiSem na lewo i prawo. Zapamiętamy to!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz