Ponad 1000 przebadanych w ostrowskim drive-thru, ale to nie są pełne wyniki

0
Choć wiadomo, że w ostrowskim centrum drive-thru przygotowanym na polecenie wojewody wielkopolskiego, przebadano ponad 1000 osób, a centrum przestało funkcjonować w piątek, nie poznaliśmy jeszcze pełnych wyników. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim dowiedzieliśmy się jednak, kiedy możemy ich oczekiwać.

Kilka dni temu mobilne centrum pobrań drive-thru funkcjonujące na parkingu przy ul. Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim zakończył tygodniową działalność. W tym czasie pobrano ponad 1030 próbek, z których 12 wykazały wynik dodatni, co oznacza, że tyle osób spośród przebadanych zostało zakażonych koronawirusem. Wśród nich opiekunka, która zajmowała się dziećmi, nie mając świadomości, że jest chora na COVID-19.

Jak ustalił portal wlkp24.info, to jednak nie są pełne dane, ponieważ nie wszystkie próbki zostały jeszcze przebadane. – Zazwyczaj pełne wyniki są znane po pięciu dniach od zakończenia funkcjonowania centrum i przewiezienia próbek do poznańskiego laboratorium. To jest minimalny czas, który musi minąć. Ma to związek z ilością próbek, które wymagają opisu przez laboranta, a jest ich sporo, bo tyko 26 maja wykonaliśmy prawie 4 tys. testów – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick