Pomogliście Brajanowi! Teraz pomóżmy małej Weronice!

2
Brajan Rakuła to chłopiec, któremu okazaliście wielkie serce i pomogliście mu w walce z ostrą białaczką szpikową. Dzięki leczeniu chłopiec czuje się dużo lepiej, ale jego walka wciąż trwa. Niestety choroba zaatakowała także Weronikę, 9-latkę z Granowca w Gminie Sośnie. Wychowuje ją jedynie mama, dla której wydatki związane z chorobą córki są astronomicznymi sumami.

Weronika Komorowska ma 9 lat i pochodzi z Granowca w Gminie Sośnie. Kiedy była małą dziewczynką straciła ojca i od tej chwili wychowuje ją mama. Kobieta pozostała sama z córką oraz ogromnym kredytem do spłacania. Nie poddała się i wszystko robi z myślą o córce i dla córki. Teraz rodzina otrzymała kolejny cios. „W sierpniu Weronika źle się poczuła, była wciąż zmęczona, miewała stany podgorączkowe. Postawiłam więc wykonać jej podstawowe badania.  Telefon ze szpitala sprawił, że znów poczułam ogromny strach, ten sam strach jak wtedy, kiedy mój mąż trafił do szpitala… Usłyszałam od lekarzy diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna, która spowodowała, że moje serce rozpadło się doszczętnie.” – mówi mama Weroniki.

Sytuacja finansowa Weroniki i jej mamy nie jest dobra, a białaczka i jej leczenie ciągnie za sobą bardzo duże koszty leków, dojazdów. „Z jednej strony strach o życie dziecka, a z drugiej strach jak temu wszystkiemu podołam. Skąd wezmę pieniądze na lekarstwa, dojazdy? Skąd wezmę pieniądze na życie? Do tej pory jakoś dawałam radę, ale tym razem muszę prosić Was o pomoc…” – prosi mama Weroniki.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Pamiętacie Brajana Rakułę? Na pewno tak! Ten nastolatek również pochodzący z Granowca potrzebował naszej pomocy i okazaliście mu ogromne serce! On także zmagał się z ostrą białaczką. Musiał pożegnać się ze szkołą, przyjaciółmi, a w szpitalu spędził kilka miesięcy poddając się ciężkiemu leczeniu. Dzięki plastikowym nakrętkom, które zbieraliśmy wspólnie, udało się opłacić leczenie Brajana, a czuje się już dużo lepiej. Podkreśla jednak, że białaczka to bardzo podstępna choroba, a walka z nią nie należy do łatwych.

Brajan nie wyobrażał sobie nie pomóc Weronice. Nagrał dla niej i dla wszystkich czytelników portalu wlkp24.info specjalnie wideo, w którym prosi o pomoc dla dziewczynki!

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie mam nic co do niesienia pomocy chorym sama wspieram takie fundacje ŻYCZĘ Ci Zdrówka i aby udało się zebrać odpowiednią kwotę na leczenie .Tylko mam żal do rządu Polskiego gdzie jest pomoc od nich rozdają pieniądze na lewo i prawo okradają Polski naród. Niech w końcu ten pisowski rząd pomoże chorym dzieciom ,bo nie wszystkich stać na drogie leczenie zresztą w wieķszosci Sama nazwa PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC tylko gdzie ona jest przy piasowskich korytach i na ich kontach tam jest ta zlodziejska sprawiedliwość

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick