DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pomaga i nie chce nic w zamian. Jak być wolontariuszem?

Wolontariat, wbrew wszelkim pozorom i w dobie szybkiego tempa życia to wciąż dziedzina, w której nie brakuje osób chcących się udzielać. Do bycia wolontariuszami zachęca się szczególnie młodzież czy nawet dzieci, by wykształcić nawyk pomagania i bezinteresowności.

W Ostrowie Wielkopolskim działa wiele grup działających na zasadzie wolontariatu, m.in. w III oraz IV LO. W ostrowskiej „trójce” udziela się około 50 osób, w „czwórce” na hasło „pomagamy” odpowiada z reguły nie mniej niż 30 uczniów. – Serce aż rośnie, gdy widzi się młodzież chcącą pomagać innym. Obserwuję, że ich nie trzeba szczególnie namawiać do wolontariatu, to jest z reguły ich wewnętrzna potrzeba – komentuje opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu w IV Liceum, Agnieszka Dukowicz-Kujawa.

Wolontariuszem można zostać w dowolnie wybranej dziedzinie: pomagać ludziom, zwierzętom, wspierać organizację imprez czy współorganizować zbiórki w wypadkach losowych. Każdy może znaleźć coś dla siebie. W Ostrowie Wielkopolskim każdy kto chce sprawdzić się w roli wolontariusza może zgłosić się do Stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu” przy ul. Limanowskiego 17, gdzie otrzyma wszelkie informacje gdzie i jak można zostać wolontariuszem.

W krótkim materiale filmowym rozmowa z uczennicami III LO w Ostrowie Wielkopolskim o tym dlaczego warto być wolontariuszem i jak wygląda pomaganie „od kuchni”.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz