Polskie i zagraniczne kapele chcą grać w Jarocinie

0

Aż 390 zespołów zgłosiło się do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. To rekordowa liczba. Dla porównania w roku 2016 było to 125 zespołów. Różnorodność muzyki przez nich wykonywanej jest ogromna - od ciężkich brzmień, po klimaty jazzowe. Co ciekawe wśród zgłoszonych są nie tylko polskie zespoły, ale również grupy zagraniczne.

– Porównując z minionymi już edycjami Rytmów, mamy zdecydowanie większą różnorodność stylistyczną. Oczywiście gatunkiem dominującym nadal jest rock we wszelkich jego odmianach, ale oprócz tego jest tez reggae, Indie rock, pojawili się też songwriterzy czy przedstawiciele muzyki elektronicznejMamy też pojedyncze zgłoszenia artystów hip hop oraz punk– informuje Tomasz Jankowski, koordynator JRM.

Teraz jury konkursu w składzie wybierze finałowe 50 zespołów.  – W tej chwili jury kończy odsłuchiwać zgłoszone propozycje. Na tym etapie każdy dokonuje oceny indywidualnie. Zestawienie ocen poszczególnych członków komisji konkursowej pozwoli wyłonić 50 artystów, którzy przejdą do kolejnego etapu czyli głosowania internautów – tłumaczy Tomasz Jankowski.

Oceny dokonuje jury w składzie: Piotr Metz (dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia), Krzysztof Zalewski (ambasador Jarocińskich Rytmów Młodych, uważany za jednego z najlepszych w Polsce wokalistów, multiinstrumentalista, tekściarz i kompozytor), Tomasz Jankowski (koordynator JRM, lider zespołu ZA ZU ZI) , Artur Rawicz (dziennikarz muzyczny, cgm.pl) i Michał Wiraszko (dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal 2017, lider zespołu Muchy).

Głosowanie internatów potrwa od 31 marca do 9 kwietnia na stronie: www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Na jego podstawie wyłonionych zostanie 20 artystów, którzy zagrają podczas 4 koncertów półfinałowych. Odbędą się one w Rudazie Śląskiej (30.04 – Klub Druid), Gdańsku (06.05 – Wydział Remontowy), Poznaniu (14.05 – KontenerART) i Warszawie (27.05 – Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej). O zwycięstwie w każdym półfinale zadecyduje jury, na żywo oglądające występy każdego z zakwalifikowanych. Czwórka finalistów, z których wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca, zagra na głównej scenie pierwszego dnia JAROCIN FESTIWAL 2017. Nagrodą dla półfinałowej „dwudziestki” będą darmowe karnety na festiwal, a także możliwość wzięcia udziału w konferencjach i warsztatach, prowadzonych przez przedstawicieli branży muzycznej z Polski i zagranicy.

Młode zespoły na zgłoszenie do JRM miały trzy tygodnie. Mogły zgłaszać chęć udziału w konkursie za pośrednictwem platformy internetowej www.rytmy.jarocinfestiwal.pl, gdzie każdy może posłuchać twórczości zgłoszonych grup. 

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick