Policyjny pościg za 17-latkiem. Miał powody, by uciekać

2
Fot. KPP Ostrzeszów
17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów przebywa w policyjnym areszcie i niedługo usłyszy prokuratorskie zarzuty. Tak zakończył się policyjny pościg za nastolatkiem. Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posłużył się fałszywymi danymi, a na dodatek prowadził samochód pod wpływem amfetaminy.

Powodem kontroli było nic innego, jak brak tylnego światła w pojeździe 17-latka. Młody kierowca jednak nie zatrzymał się do kontroli i przyspieszając, zaczął uciekać przed policjantami. – Kierowca poruszał się z dużą prędkością w strefie zamieszkania, tj. między blokami. Wyjeżdżając z osiedla kierujący skręcił pojazdem w kierunku Alei Wojska Polskiego, lecz po chwili ponownie wjechał w drogę osiedlową. Podczas ucieczki kierujący nie zastosował się do zakazu skrętu w prawo, a następnie na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany samochód marki Renault, który przemieścił się i uderzył w kolejny pojazd marki Skoda – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Policjant ratował mienie z pożaru. Doznał poparzeń ciała

17-latek zaczął uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu podczas czynności legitymowania posłużył się danymi osobowymi innej osoby. Kłamstwo jednak bardzo szybko wyszło na jaw. – 17 letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów został przewieziony do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano wobec niego test na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym na obecność amfetaminy. Pobrano również od niego krew do badań – dodaje asp. Hańdziuk.

Młody mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Już niedługo usłyszy prokuratorskie zarzuty.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Rodzice przy kasie kupili synowi kupili samochòd albo od kumpla na chwile a i kieszonkowe też spore się na fazę musi być no i palenie gumy ,nic dodać nic ująć .znowu kasa załatwi sprawę i hop po wszystkim.

  2. Jakby co rodzice wyciagną syneczka z kłopotów ,kupią kolejny samochód i dadzą kolejne kieszonkowe będzie miał coś na ząb,to jest wychowanie bezstresowe i zero odpowiedzialności .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick