Policyjny pies wywąchał ponad pół kilograma narkotyków. Aresztowano 27-latka

2
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
27-latek został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak znaleziono przy nim narkotyki. Kolejne porcje substancji psychoaktywnych znaleziono w jego mieszkaniu. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał pies służbowy „Muszla” służący w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z ostrowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 27-latka na terenie jednej z ulic w Ostrowie Wielkopolskim. Kryminalni znaleźli przy mężczyźnie woreczki z zawartością białej sypkiej oraz zbrylonej substancji. Okazało się, że są to narkotyki. – Policjanci przeszukali też mieszkanie mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 27-latka mundurowych wspierał specjalnie szkolony pies służbowy Muszla. To właśnie on wskazał miejsce, gdzie funkcjonariusze znaleźli dziesięć opakowań z zawartością substancji o różnych konsystencjach. Badania wykazały, że to ponad 360 gramów zabronionych dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Narkotyki ukryte były w piwnicy – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych, zgrzewarkę, telefon komórkowy i opakowania woreczków foliowych służących do pakowania próżniowego.

27-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i psychoaktywnych. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Taką płotkę? Wątpię. Jak przypadkiem uda się złapać grubszą rybę to wtedy większa szansa. 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick