Policjanci z Ostrowa służą na polsko-białoruskiej granicy

5
Fot. Wielkopolska Policja
Na granicy polsko-białoruskiej bez przerwy znajdują się polscy żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci, którzy chronią szczelności granicy. Wśród policjantów, którzy służą na wschodzie są także mundurowi z Wielkopolski, a konkretnie z Ostrowa Wielkopolskiego.

Informacji przekazywanych jest niewiele, ale ostrowska komenda potwierdza fakt, że na wschodniej granicy służą także policjanci z lokalnej komendy. Tymczasem Wielkopolska Policja udostępniła zdjęcia, na których widać, jak okoliczni mieszkańcy przynoszą mundurowym podarunki np. posiłki, wypieki, czy drewno na opał. „Policjanci z wielkopolskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami z Estonii pełnią służbę przy wschodniej granicy.(…)Dziękujemy za te drobne gesty i słowa wsparcia.” – pisze Wielkopolska Policja.

Ostrowscy policjanci to nie jedyni funkcjonariusze z regionu, którzy zostali oddelegowani na służbę przy wschodniej granicy. Jakiś czas spędzili tam także mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego z Pleszewa i Ostrzeszowa. Swoją służbę pełnili w listopadzie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 8
  5

  Policjanci i wojsko potrzebują wsparcia… a ludzie, którzy tam koczują w zimnie? Katolickie państwo tylko na papierze. A jak przychodzi do czynów, to jest to, co widać. Historia i Bóg ocenią.

  • 8
   4

   Właśnie. Ludzie (tak, polscy katolicy – to są LUDZIE!) za kolczastym ogrodzeniem cierpią z zimna, głodu, chorób, ale nikogo to nie obchodzi. A poza tym, czy rząd nie potrafi zapewnić swoim funkcjonariuszom posiłków, opału, itp.???

 2. 1
  1

  A kto im każe marznąć i tam siedzieć?Sami są sobie winni.Dlaczego legalnie nie przekraczają granicy jak normalni LUDZIE?????? Czego Aniu nie rozumiesz co? To nie są biedni uchodźcy tylko ekonomiczni imigranci …Tyle w temacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick