Policjanci z Kalisza mają nową broń na piratów drogowych. Pierwszy już „wpadł”

2
Fot. KMP Kalisz
Nowy miernik prędkości trafił do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. To nowoczesne urządzenie, które nie tylko pokazuje, jak szybko poruszają się pojazdy, ale potrafi także wykonać zdjęcie i nagrać wideo.

Nowoczesne urządzenie jest na wyposażeniu kaliskiej komendy miejskiej od kilku tygodnia i już zdało egzamin. Dzięki niemu funkcjonariusze zatrzymali „pirata drogowego”, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. 49-letni kierowca peugeota, który pędził 109 km/h, a więc o 59 km/h więcej niż zezwalały na to przepisy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, musi też zapłacić mandat w wysokości 400 zł. – Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej nie miał wątpliwości, co do popełnionego wykroczenia – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Urządzenie TruCam nie tylko mierzy prędkość, jak mierniki dotychczas masowo wykorzystywane, ale także wykonuje zdjęcia i nagrywa filmy pojazdów, których prędkość jest właśnie mierzona. – To pomaga uniknąć kwestii spornych z uczestnikami ruchu drogowego oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru jeszcze na miejscu kontroli drogowej – dodaje rzeczniczka KMP. Teraz policjanci jeszcze łatwiej będą mogli stwierdzić, czy wszyscy w pojazdach mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy kierowcy nie rozmawiają przez telefony komórkowe podczas jazdy. Urządzenie będzie też pomagać w kwestii naruszenia przepisów dotyczących sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick