Policja nie ma litości. Kolejni kierowcy tracą uprawnienia

0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami kolejnym drogowym piratom. Kierowcy samochodów osobowych, przy trudnych warunkach atmosferycznych jechali drogami Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego z prędkością znacznie przekraczającą 100km/h.

Pomimo trudnych warunków pogodowych panujących od kilku dni na drogach, nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę wykazują się brakiem rozsądku.

– Ostrowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali kierującego osobowym passatem, który w obszarze zabudowanym jechał 115km/h. W Ostrowie Wielkopolskim policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, który pędził 120km/h – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. 

– Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii – dodaje rzecznik.

źródło: KPP Ostrów

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick