Policja apeluje o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok

1
Podobnie jak w okresie Świat Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Już dziś na drogach w całej Polsce pojawi się więcej patroli ruchu drogowego, a wzmożone działania będą prowadzone do 2 stycznia 2018 r. Kierowcy mogą przede wszystkim liczyć na pomoc policjantów poprzez m.in. obecność patroli w miejscach szczególnie niebezpiecznych, czy też zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą przede wszystkim prewencyjnie oddziaływać na uczestników ruchu drogowego, jednak ci, którzy w sposób rażący będą naruszać przepisy ruchu, muszą spodziewać się odpowiedniej reakcji ze strony Policji.

Kilka szczególnie tragicznych, nagłośnionych przez media wypadków, do których doszło w ostatnich dniach wskazuje dobitnie, że nie może być przyzwolenia na przekraczanie dozwolonej prędkości, czy jazdę na „podwójnym gazie” lub po zażyciu innych zabronionych substancji. Dlatego, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którym zależy na bezpiecznym dotarciu do celu, mogą liczyć na odpowiednie wsparcie ze strony Policji.

Zabawy i spotkania Sylwestrowe z pewnością będą okazją do wznoszenia toastów. Jeśli zdecydujemy się na picie alkoholu powinniśmy pamiętać, że wówczas bezwzględnie należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu, albowiem nasz organizm alkoholu szybko się nie pozbędzie. Warto zaznaczyć, że w roku 2016 Policja przeprowadziła blisko 18 milionów sprawdzeń ujawniając 115 635 kierujących po spożyciu alkoholu. Tak więc osoby, które łamią zakazy nie mogą czuć się bezkarne, bowiem prawdopodobieństwo ujawnienia takiego czynu jest duże, a ewentualne konsekwencje bardzo poważne.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu można nawet dożywotnio stracić prawo jazdy. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. To jusz potwierdzone przes nałukowcuf z harwarta rze najbarzej to sie psy bojom w sylfka bomp i rurznyh petart. A kierofcy to najbarzej sie bojom psuf w sukah.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick