Policja apeluje: „Myśl trzeźwo” i spodziewaj się kontroli

0
W Sylwestra i Nowy Rok policja w całym kraju będzie prowadzić działania pod hasłem "Myśl trzeźwo". To akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do kierowców. W ciągu tych dwóch dni nie zabraknie też kontroli na drogach, aby wyeliminować z ruchu tych, którzy jeżdżą na "podwójnym gazie".

Dwudniowa akcja policji prowadzona w Sylwestra 31 grudnia i w Nowy Rok 1 stycznia ma uświadomić kierowcom, jak niebezpieczne jest wsiadanie za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na polskich drogach to plaga, którą obnażają statystyki. Liczba wypadków, których byli sprawcami także nie jest mała. Stąd kolejny apel funkcjonariuszy i akcja informacyjno-edukacyjna.

ZOBACZ TEŻ: Ostrowski budżet z 20-milionowym kredytem. „Mamy jeszcze spore luzy”

„Jeśli zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu” – mówią funkcjonariusze, którzy jednocześnie zwracają uwagę, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest tzw. „nieświadoma nietrzeźwość” kierującego, a więc czas po spożyciu alkoholu, kiedy wydaje nam się, że w naszym organizmie nie ma już promili. „Najczęściej ma ona miejsce dzień po spożyciu alkoholu. Dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę, warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie takie można wykonać w jednostkach Policji” – dodają.

W Sylwestra i Nowy Rok na drogach może być więcej patroli niż zazwyczaj. Kierowcy muszą się liczyć z tym, że będą zatrzymywani m.in. do kontroli stanu trzeźwości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick